Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közszférás fizetést pocskondiá...

Közszférás fizetést pocskondiázzák, de máshol hol fizetnek többet?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan jellegű, irodai munkára hol fizetnek többet, és melyik stabilabb? Sokan szidják az itteni fizetést, holott majd' mindenki 200 fölött kap. Én alatta bőven... mégis itt kell lenni, csinálni, mert nincs más.


Nem, nem védem a közszférát, én is itt hagynám, ha lenne más ilyen jellegű munka ennyiért. De nincs, semmi, és a közszférás közutálatnak örvend, nem úgy mint régen, huszonéve...



2021. jan. 26. 08:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
79%
Versenyszférában.
2021. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
70%
versenyszférában
2021. jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

Hogy erre magamtól nem jöttem rá. Ahha, azért nem tudnak elhelyezkedni nagyon sokan, mert rengeteg állás van a versenyszférában irodai jellegű...


Szerinted, mikor egy könyvelő irodában KÖNYVELNI IS és adminisztrálni is mellette kellene, és erre akarja adni a MINIMÁLBÉRT?


Miről beszélünk?

2021. jan. 26. 09:02
 4/42 anonim ***** válasza:
88%

A "közszféra" egy elég tág fogalom: közszféra a minisztérium és a kormányhivatal is. Előbbiben elég jó fizetések voltak mindig és vannak ma is, utóbbiban kevésbé. Általánosan igaz, hogy minél nagyobb a létszám, annál kisebb a fizetés (ez valahol logikus is). De például egy központi hivatalban vagy egy minisztériumban az illetmény szerintem versenyképes, mert ugyanazzal a végzettséggel máshol sem keresnének többet a kollégák.

A közutálatot én nem tapasztaltam, de az igaz, hogy sokan a "kormánytisztviselő" és "kormányhivatal" kifejezésekből arra következtetnek, hogy a közigazgatásban dolgozók a kormány emberei, így aki poltikailag nem szimpatizál a kormánnyal, az utálja azokat, akik az államot működtetik, mert nem tudnak különbséget tenni a politikai kormányzat és a mindenkori állam között. De ennek az ellenszenvnek szeritnem semmi köze ahhoz, hogy te mennyi keresel.

2021. jan. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Kormányhivatalról van szó... Nem a fizetésre értettem, hanem nem veszik figyelembe a közszférás múltat a versenyszférás munkaadók, mivel az nulla, semmi, csak kávéfőzésből meg trécselésből áll, általánosítás megy.
2021. jan. 26. 09:07
 6/42 anonim ***** válasza:
60%
Ja, értem, igen, ezzel én is találkoztam már. Sokan futottak bele olyanok, akik a Kit. szerinti kinevezést nem fogadták el, inkább szerencsét próbáltak a versenyszférában. Ezt az általánosítást amúgy soha nem értettem, a versenyszférában is van lógás és az államigazgatásban is van hajtás, munkahelye válogatja.
2021. jan. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
83%
A szar attól még szar marad, hogy te nem tudsz kimászni belőle.
2021. jan. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
79%
Egy cég ennit ad a többi meg többet, nem kötelező ott dolgoznod
2021. jan. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
#8 "a többi meg többet". ööö, a kérdésem mintha ennek a kiderítésére irányult volna nemde? De szerintem NEM fizetnek többet. Akkor már itthagyták volna sokan.
2021. jan. 26. 09:26
 10/42 A kérdező kommentje:
#7 akkor nem csak én látom így igaz?
2021. jan. 26. 09:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!