Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen feladatai vannak egy...

Milyen feladatai vannak egy karbantartó csoportvezetőnek?

Figyelt kérdés
Üdv. A napokban rábukkantam egy karbantartó csoportvezetői állásra amelynél nincsenek nagy követelmények. Az állást egy mezőgazdasági zrt hírdeti. Milyen feladatokat kellene elvégeznem hogy ha felvennének az állásra?

2021. jan. 31. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Cégfüggő is.

Nálunk 400 fős élelmiszergyárban az a dolga, hogy az alá tartozó 10 karbantartónak kiszervezze a munkákat, figyeljen az időszakos karbantartásokra. Figyeljen az alkatrész utánpótlásra. Árajánlat kérés, műszakbeosztás szervezése. Ha SOS-ben kell valami alkatrész a városból akkor ő szokott kiszaladni a céges autóval. Nálunk kell az angol tudás, mert a német vezetőkkel is kell emailben és néha szóban is kommunikálni. Ha van valami gépátalakítás akkor az ő dolga leszervezni a külsős céggel, hogy mit szeretnénk pontosan és mikor. Néha előfordul emiatt, hogy szombaton is be kell jönnie dolgozni.

Viszont nettó 550-et vígan hazavisz. Ez megyeszékhely.

2021. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A karbantartási csoport vezetése. Munkaszervezés, beosztás készítés, szabadság engedélyezés, koordinálás.

Időszakos karbantartások elvégzése saját emberekkel, vagy szükség esetén szakszervizzel. Nálunk ennek az ügyintézése is a csoportvezető feladata. Szerződéskötési javaslattétel, anyag szükséglet berendelése a beszerzési csoporton keresztül fél évre előre, naprakész dokumentáció vezetés, stb.

A hirtelen meghibásodások elhárítása szintén saját emberekkel, vagy szakszervizzel.

Összességében szerintem jó szervező és kommunikációs készség, jó probléma megoldó készség és stressz tűrő képesség kell egy ilyen munkakörhöz.

2021. febr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es: egyetértek azokkal amit írtál. Hozzátenném, hogy nem árt ha jól ért a gépekhez is. Mert nálunk volt olyan karbantartó vezető akinek kb deka fogalma nem volt műszaki dolgokról csak az interjún jól el tudta adni magát. 2 hónapot bírta a főnök aztán el is lett küldve.

Ha vezetőként nem vágod legalább olyan szinten a gépjavítást meg alkatrészeket mint az embereid akkor simán átvágnak. Plusz le kell ellenőrizni mindig az elvégzett munkát, mert karbantartó azt mondja persze főnök ki van cserélve a csapágy éjszaka aztán meg megáll 3 hét múlva a gép és kiderül, hogy ki se volt cserélve.

2021. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez is tény. De sajnos az is hozzátartozik, hogy sok esetben annyira specifikus berendezésekről van szó cégenként, hogy nem feltétlenül születik úgy az ember, hogy mindenhez IS ért! Szerintem friss felvételisnél sokkal fontosabb, hogy az ember érteni, látni, tudni, tanulni akarjon, mellesleg ha valaki ért az emberek nyelvén, akkor a legtöbbet a beosztottjaitól tanulhatja. Persze a szitán át kell látni...

Ha minden készsége adott, akkor idővel jól fog működni a dolog. Őszintén szólva okos vezető is belegyalogol a beosztottai átverésébe olykor, de ebből is lehet tanulni. Mindig mindenki mellett nem lehet ott állni és fogni a kezét. Megjegyzem, a stressztűrő képességet éppen ezért vettem bele a sorba. A stressz nem a napi tervezett feladatok végrehajtásával jön, sokkal inkább váratlan meghibásodásoknál, akár termelés leállásnál, főleg amikor kiderül, hogy karbantartás nélküli ajánlott üzemóra túllépés történt, vagy ahogy te is mondtad, munkalap szerint megtörtént a karbantartás, de a valóságban nem.

A 3-as kommenthez még annyit hozzátennék, hogy nyilván anyagbeszerzésnél és a szerviz kapcsolattartásnál sem árt, ha mindkét fél tudja, hogy miről beszél. Mindenkinek könnyebb a teljes folyamat, ha pontos megnevezéseket tudunk adni. Vezetőként kap olyan igényeket az ember, hogy "kéne oda a kötéshez az a gumi tömítő sz*r", de én nem mondhatom a beszerzésnek, vagy a szerviznek, hogy rendeljék meg/cseréljék ki azon a gépen valamelyik kötésen azt a gumi tömítő sz*rt, ha annak a gumi tömítő sz*rnak egyébként pontos megnevezése van. Most mondtam valamit, ami az én életemben mondjuk pont ékes példa és szép feladat ilyenkor kinyomozni mire is gondolt a költő... :D

2021. febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!