Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Számítógép szerelő és karbanta...

Számítógép szerelő és karbantartó papírral, érettségi nélkül van esély az informatika világában?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, nekem van érettségim, hanem egy ismerősömről. Nem mondott bővebb információt, de ennek ellenére érdekel hogy így mennyi esélye van elhelyezkedni. 25 éves.

2020. aug. 1. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld rá, hogy tanuljon, szerezze meg az érettségit. Nem ördöngösség.

Több millió ember leérettségizett, neki is sikerülni fog.

Szakmai érettségit szerezzen, és lesz esélye továbbtanulni a szakmán belül is. Az idő így is, úgy is, megy, hát nem múljon fölöslegesen.

2020. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Protekcióval bárhol, bármikor. Anélkül attól függ, hogy hol (Pest környékén nagyobb rá az esély, mint vidéken). Keleten protekció nélkül csak legalja munkát kapsz, vagy azt sem.
2020. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
"Számítógép szerelő és karbantartó papírral" - húzd ki a listáról, semmit nem ér. A szomszéd Pistike is szét- aztán össze tudja rakni a PC-jét, meg újrapasztázni a procit pár Youtube tutorial alapján, így egy iylen papír abszolút semmit, de semmit nem ér a piacon. Innentől kezdve az a kérdés, hogy mihez ért az ismerősöd? Ha tud számítógépeket szerelni, akkor pl valamelyik nagyobb webshopná vagy számítástechnikai üzletben lehet esélye állásra, de túl nagy fizetésről ne álmodjon.
2020. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
3. Na persze aztán ahogy ezt leírtad keresed is a helyet ahova viheted a gépedet csináltatni mi?:D Asztali gépet is tönkre teheti egy amatőr laptopot meg főleg azt nagyon könnyű tönkretenni. De ha te mutatsz nekem egy kis gyereket aki gépeket javít eskü adok 10 ezer forintot. Elrontok valamit a gépen és csinálja meg:D Am kérdező ha profi az ismerősöd akkor van esélye, ha csak valami kezdő akkor nincs. Akkor fejlessze magát, meg az érettség sem árt végülis mert anélkül már jó hogy ha nem köpnek le. Lenéznek.
2020. aug. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

#4 az előző (#3) válaszoló gondolatai nyilván sarkítottak voltak, de a lényeg benne van a mondanivalójában. Én pl. 2002-ben raktam össze az első, saját számítógépemet 2 gépből. Ekkor voltam 10 éves. Már akkor kb. legó volt az egész, az SD RAM is ugyan úgy belepasszol a foglalatba, mint ma a DDR3-4 modulok, az IDE csatoló is ugyan úgy kihúz-bedug alapon működött mint ma a laptopban az SSD meghajtó. Mikor alaplapot cseréltem már nagyon nagy koponyának éreztem magam, pedig gyakorlatilag 7 darab M2,5 csavar ki és betekerése volt a "nagy" művelet. A mai tízen éves fiatalok valószínűleg több műszaki vénával rendelkeznek mint az én gyermektársaim anno. A laptop annyival különb ennél hogy szét kell pattintgatni finoman egy műanyag burkolatot, nem egészen 1,5 perc mire egy avatatlan kéz megcsinálja. Ha másodjára esik neki ugyan annak a gépnek, már 20 másodperc.

Na ezért nem egy karrier alap a számítógép szerelő végzettség. Már 20 éve is telített szakma volt. De ha sikerül elhelyezkednie, havi 160-180 ezerért elbohóckodhat csavartekergetéssel meg periféria illesztéssel egy bolt mögötti műhelyben akár élete végéig is.

2020. aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#4

Mindenkinek van egy ismerőse, haverja, aki pár sörért megcsinálja az alap dolgokat. Túl sok szervizelni való egy asztali gépben nincs (mondjuk nem is vesz már iylet az átlag ember, aki igen, az meg hozzá tud nyúlni). Laptopok/tabletek meg jellemzően elmennek 2-3-5 évet, ameddig tart a garancia, aztán vagy javíthatatlanul tönkremennek olyan fődarab megy tönkre, amit nem éri meg cserélni, inkább újat vesz az ember. De a leggyakoribb, hogy egyszerűen elavult, lassú lesz és azért cserélik az emberek. Egyszerűen igény sincs már arra, hogy számítógépeket szervizeljenek, ami kevés igény van, azt kiszolgálják a már referenciával rendelkező szervizek, ismerősök.

Ha egyáltalán fel is veszik valahova, ahol a "szakmájában" dolgozhat, nem fognak sokat fizetni, mert van rajta kívül 5 másik jelentkező is. 20-30 évvel ezelőtt még ritkaságszámba ment ha valaki értett a számítógépekhez. Ma már nem.

2020. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi nála a számítógép szerelés. Ha ehhez ért, írjon és felvesszük:

[link]

2020. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Elrontok valamit a gépen és csinálja meg:D"


Semmit sem csinálnak meg rajta, cserélik a hibás alkatrészt és csókolom.

Hibakód, hibajelenség vagy egyszerű alkatrész próbálgatás alapján gyerekjáték rájönni, hogy mi szállt el.

Mióta az eszemet tudom, eddig 2x volt bajom laptoppal/PC-vel. Egyszer egy HDD szállt el (2 perc cserélni), egyszer meg a laptop kijelzője, ebből vettem egy újat és a boltban ki is cserélték...

2020. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Az érettségi nélküli számítógép szerelő annyira az informatika világában világában dolgozik mint amennyire a használtruhabolt eladója a divatszakmában.
2020. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem ugxanez van még, de érettségivel együtt kaptam, semmit nem ér. Meg se próbálok vele munkát keresni, mert tudom, hogy hasztalan. Feleslegesen tanultam négy évet.
2020. aug. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!