Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az normális, aki egy olyan...

Az normális, aki egy olyan helyen dolgozik, ahol nincs bejelentve??

Figyelt kérdés

Te dolgoznál olyan helyen, ahol nem vagy bejelentve??

Főleg úgy, amikor biztosra tudod hogy nem vagy bejelentve?

Otthagynád, vagy dolgoznál tovább?



2021. febr. 3. 00:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Van az az élethelyzet, amikor minden forint számít. Szerencsére én még nem voltam ilyenben, ezért biztos, hogy nem dolgoznék ilyen cégnél.
2021. febr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1/Igen.

Csak, ez az illető nincs olyan élehelyzetben.

Én sem dolgoznék, főleg éveket. Aztán nyugdíjam se lenne így. Habár lehet amúgy sem lesz.

2021. febr. 3. 00:30
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

Van egy bejelentett főállásom egy állami vállalatnál. "Másodállásomban" (magánszektor) nem vagyok bejelentve, magyarán feketén dolgozom ott. Kábé a fizetésem harmadát megkeresem ott napi 2 órás munkával. Nekem is meg a cégnek is megéri. Ott nem hagynám.

Az erkölcsi oldalt most nem firtatnám.

2021. febr. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

A főnök megkérdezi: "Bejelentelek és kapsz nettó 140-et, vagy nem jelentelek be és kapsz 210-et? Én ugyanott vagyok."


A legtöbben rövidlátóan az utóbbit választják

2021. febr. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%

Figyu

Nyugdíjad így sem, úgy sem lesz. Akkor nem mindegy?

2021. febr. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

"Nyugdíjad így sem, úgy sem lesz. Akkor nem mindegy?"


Nem, nem mindegy: ezek az emberek ugyanis nem számolnak azzal, hogy BÁRMIKOR történhet egy megbetegedés, egy olyan betegség, amikor hosszú ideig táppénzen kell lenni és akkor megy a sírás, hogy nincs pénzem, segítsen azz állam, miért nincs semmilyen segély, támogatás, stb.

Szóval nem csak a nyugdíjról van itt szó.

épp nemrég volt egy ilyen eset. az illető 15 évig feketén dolgozott, nem adózott, most rosszindulatú daganatot diagnosztizáltak nála és Ő szidja a rendszert, mert leszázalékolták, de nem kap semmilyen pénzbeli ellátást.

Pedig, ha lett volna bejelentett munkaviszonya, viszonylag tűrhető pénzt kaphatna. Nem tett be a közösbe, nem tud kivenni - ennyi.

2021. febr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Az normális aki egy olyan Európa pöcegödre országba él mint Magyarország?
2021. febr. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

"A főnök megkérdezi: "Bejelentelek és kapsz nettó 140-et, vagy nem jelentelek be és kapsz 210-et? Én ugyanott vagyok."



A legtöbben rövidlátóan az utóbbit választják"


Sajnos nem jól tudod, a főnök nem ugyanott van: ugyanis a 210-re még a főnöknek is rakódnak adóterhei, úgyhogy a nettó 140 ezer a munkáltatónak összesen olyan 280- 300 ezer ft körüli terhet jelent. És ez a baj, az iszonyat sok levont adó: 60-70 ezer a munkavállalótól és még annyi a munkaadótól.

Könyvelők kérlek ne kössetek bele, csak nagyvonalakban számoltam :D

2021. febr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem kötök bele, de azért leírom, hogy 246 "csak" :D :D
2021. febr. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Én nem tenném. De iszonyatosan bosszant, hogy havi félmillát teszek a közösbe és mégis magán úton kell MRIt csináltatnom, mert féléves előjegyzés van rá. Bosszant, hogy ugyanúgy 175 ezer gyedet kapok, mint aki feleannyit fizet be. Bosszant, hogy nem lesz nyugdíjam. Bosszant, hogy a gyerekemet különórára kell járatnom, mert nincs normális oktatás az iskolában. Bosszant, hogy az óvodában nincs gyümölcs és WCpapír, ha én nem viszek.


Szóval tudod mit? Tökre megértem, aki feketén dolgozik.


Ettől függetlenül nem tenném, mert törvénytelen.

2021. febr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!