Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú után mi a normáli...

Állásinterjú után mi a normális idő, hogy visszajeleznek, ha nyilvánvaló, hogy nincs sok jelentkező? Mármint pozitív válasz esetén. Mert azt mondták 2-3 hét múlva szólnak a döntésről, ami szerintem sok. Már elutasítottak valójában?

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy normális idő.


Rengeteg mindentől függ, hogy visszajeleznek e egyáltalán (sok helyen nincs elutasítás, csak nem keresnek), és ha visszajeleznek, akkor menny idő múlva.


Engem kerestek már meg 1.5 hónappal az interjú után, mosolyogva mondtam nekik, hogy "köszi, már máshol dolgozom", de a 2-3 hét várakozás teljesen átlagos.

2020. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jól van, akkor türelmesen várok. Közben meg keresek más helyeket is. :) Köszönöm a válaszod, ment a zöld!
2020. dec. 3. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként a másik oldalról, hogy miért tud simán 2-3 hét lenni:


- van több jelölt, őket is meghallgatják, csak ezzel el tud menni 2 hét, ha nem ér rá mindenki egy héten belül (ehhez nem is kell sok jelentkező, elég ha kettőből az egyik egy héttel később ér rá, mint a másik)

- valahol elakad a folyamat (jóváhagyások, a HR-es beteg, szabin van, a terület ahova mész beteg, szabin van, ül a cuccon).

- hiányzik egy vezetői döntés (sok cégnél még a portás felvétele is valami felsővezetői aláíráshoz kötődik, ilyenkor elküldöd a papírt hétfőn, de a nagyfőnökre nem telefonálhatsz rögtön rá, hogy "babám, írd már alá, úgysem érdekel téged a portás, csak kell a szignód :))



Szóval hidd el, 2-3 hét neked, akinek nincs munkája hosszú idő, de egy szigorú céges folyamat esetében ez egyáltalán nem kirívó



Jelenleg meg megy az év végi hajtás, mindenki mindent még idén el akar intézni, leterhelt a HR-től a vezetőségig mindenki, aki a Te felvételed intézhetné.

2020. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
gond nincs a két három héttel
2020. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jól van akkor, tényleg logikus, amiket írtok. Talán a stressz miatt éreztem rossz jelnek. :D Örülök, hogy kiírtam, megnyugtattatok. :)
2020. dec. 3. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, akkor egy bő két hét letelte után csörögj rá a HR-re (ha van, akkor szerencsésebb vele beszélni, mint a területtel), hogy van e eredmény. Sokszor ilyenkor derül ki, hogy már nemet mondtak, csak neked "felejtettek el szólni".
2020. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ha eltelik a 3 hét, akkor lehet, hogy érdemes lesz a hrst kérdezni.
2020. dec. 3. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!