Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő köztisztviselőnek...

Kezdő köztisztviselőnek reális a nettó 400 ezres fizetés?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években sokat emelkedtek a bérek és az egyetem (NKE) honlapján azt olvastam, hogy az itt végzettek keresnek a legjobban a munkaerő piacon. Mennyire reális ennyit kérném, ha végzek a sulival idén nyáron? Közigazgatási szervezést tanulok. Én speciel ennyit gondolok reálisnak, ennél kevesebbért nem szívesen dolgoznék.

2021. febr. 3. 21:03
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
90%

Basszus te írsz ki minden nap kérdést NKE közigazgatás szervező diplomával?

Tanulj valami olyat aminek értelme is van.

A múltkor bányász akartál lenni.

2021. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
84%
Lol, na persze, vedd ki a kezed a biliből. Utcára is mennék tüntetni, ha a versenyszférás fizetésemből levont adóból kéne finanszírozni a közszféra hereveréjét, 2 órás ebedszunetecske meg pénteki fél nap, meg anyamkinja és ezért 400k, aha.
2021. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
95%
majd ha megtudod milyen az éhezés, akkor elmész kevesebbért is dolgozni.
2021. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne dolgozz, ha kevesebbért nem szívesen dolgoznál. Mert nettó 200 fölé 2030 előtt nem fog menni a fizetésed, az hótziher.
2021. febr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy kapsz 400-at ezért. A helyedben még most otthagynám azt a fos egyetemet. 200-at nem fogsz kapni, nem hogy 400-at. Ide jártam én is, most gyárban dolgozok.
2021. febr. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, de kvázi közigazgatási asszisztensnek tanulsz. Később persze fejlődhetsz és ranglétrát megmászhatod, de a nettó 400 az nagyon vezetői fizetés már és pályakezdőként biztos nem azzal kezded. Főnököd nagyon nagy valószínűséggel jogász lesz, és az utódja is.
2021. febr. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
97%
nettó 400? Ennyit kezdő programozó sem kap, pedig ők nem a közigazgatásban keresettek, és nem az egyetem honlapja szerint :)
2021. febr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
94%

Persze, az NKE végzettjei keresnek a legjobban, hiszen a nominális összeg tök mindegy, a legjobb rosszul szabott öltönyös csinovnyikként keveset keresni.


Nettó 400k egy osztályvezető fizuja sokszor, mondjuk vannak helyek, ahol még ez is ilyen pecsételő-kisasszony munka.


A közszféra egy temető, mind lelki mind anyagi értelemben.

2021. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Egy közigazgatás szervezőnek tágabb a tudása, mint egy jogásznak, mert nemcsak jogot tanult, hanem például közgazdaságtant vagy szociológiat is. Talán több területet tud irányítani azért gondoltam ezt a pénzt.
2021. febr. 4. 09:38
 10/48 anonim ***** válasza:
87%

" Talán több területet tud irányítani"


Igen, és kezdőként rögtön területek irányításával fogod kezdeni, nem akta tologatással.


A kezdő jogász ismerőseim (0-3 év tapasztalat) kersnek állami szférában nettó 200 alatt!!! Diplomával, nyelvtudással.


Amit te tolsz kérdező, az kb az, amikor megjelenik nálam a pályakezdő műszaki manager, és közli, hogy ő nem elégszik meg a kezdő programozó bérével, mert ő manager, ő vezetni fog.

2021. febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!