Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Europasson be tudom állítani,...

Europasson be tudom állítani, hogy a CV-ben ne a keresztnevem legyen elöl, hanem magyar sorrendben legyen?

Figyelt kérdés
Egyébként zseniálisan állították össze az önéletrajzot, nagyon profi, de a magyar munkáltatóknak küldött változaton jó lenne, ha magyar sorrendben lenne rajta a név.

2021. febr. 5. 19:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az europass kizarja a zsenialisan osszerakottat.

Sajnos az valami magyar specialitas, hogy par helyen azt mondjak, hogy ez az Europass mennyire fontos dolog, mikozben egyetlen dologrol arulkodik, hogy az ember nem rakott energiat az oneletrajzaba. Nagyjabol a zacskos leves kategoria kategoria.


Nyilvan egy allami vagy osszeszerelosori allasnal mindegy, de barmilyen ennel magasabb szintu allasnal mar az elso korben is siman elverezhetsz egy ilyen alacsony informaciotartalmu oneletrajz miatt.

2021. febr. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Azért azt tisztázzuk, hogy ugyanúgy mindent be kell vinni kézzel, mintha Wordben írnád magadnak (ami úgy húde nagy teljesítmény), az Europass annyi pluszt ad, hogy a beírt iskolák, munkahelyek, konferenciák, képesítések stb közül ki tudod választani, hogy mit rakjon bele, és dizájnosabban összerakja, mint te valaha a Wordben. Attól még neked kell manuálisan bepötyögni, hogy mit végeztél, mit tanultál, min vettél részt, milyen papírjaid és képességeid vannak stb.
2021. febr. 6. 00:24
 3/23 A kérdező kommentje:
Az információtartalom pedig tőled függ. Te döntöd el, hogy mit írsz bele. Minden szakasznál van egy kifejtős rész, ahol részletezheted, hogy pl az önkéntességnél mi volt pontosan a feladatod, mit csintál stb.
2021. febr. 6. 00:25
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Az #1nek igaza van. Az europass kb 12 éve ment ki a “divatból”. Csinálj egy normálisat, ha valami komolyabb állást szeretnél!


A saját MS Word verziómról meg annyit, hogy kb 200x annyit tudok s programról, mint azok, akik felhasználói szintű tudásként tüntetik fel a CVjükben (interjúztattam ilyeneket), de 10%-hoz sem értek a programnak, de azt garantálom, hogy 30 perc alatt designosabbat összerakok vele, mint az europass, úgy, hogy semmi egyéb programot nem használok.

Mondjuk az enyémben kb nettó 35-40 óra van benne.

2021. febr. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet eltero velemenyunk, az enyem 10 evi kozep- es felsovezetoi (nem HR-es!) tapasztalatbol (meg elotte meg tiz csapatvezetoibol) fakad, tobbszaz jelentkezot interjuztattam, olyan 40 alkalommal ultem a masik oldalon, szoval boven van tapasztalatom.

Tobbsegeben magas hozzaadott erteku poziciokra (fejleszto, designer, projektmenedzser) interjuztatok, es hiaba vagyok szakmai iranyultsagu, az Europass bizony negativum. Es akkor most gondold el, hogy egy nem szakmai, HR-es kivalaszto vajon hogy fog ra nezni akkor.

Te dontesed, nekem nyilvanvaloan mindegy, de eletemben nem hallottam meg allami oktatason es allami szferan kivul barkitol dicseretet ra, mert egyszeruen egy sablon, ami raadasul meg logikatlan szervezesu is.

2021. febr. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. es az 5. is tolem jott, ugyanaz vagyok.
2021. febr. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Dobd a europasst, ha jót akarsz magadnak. Kapásból az jön le belőle, hogy emberünk még tíz percet sem akart foglalkozni azzal, hogy komolyan állást keressen. Sőt, ha lehet az összes ilyen portált felejtsük el, sokkal jobb esélyekkel indulsz, ha saját CV-t raksz össze. Nem kell csicsázni, legyen egyszerű, de hatásos.
2021. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Oké, és tudna valaki alternatívát ajánlani? Most végzek az egyik orvosin, és rezidens orvosi álláshoz kellene. Szóval ha ennyire szidjátok, én elhiszem, hogy felejtős, de az se sokkal jobb, ha Wordben pontokba szedem fekete-fehéren design nélkül a dolgokat.
2021. febr. 6. 09:06
 9/23 A kérdező kommentje:
Második önéletrajz (az elsőnél, mikor segédápolónak jelentkeztem, még a sima Word-ös kis fekete-fehér is megfelelt).
2021. febr. 6. 09:07
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
Visszavonom, jó neked az europass önéletrajz, akkora orvoshiány van, hogy nem lesz nagy konkurencia
2021. febr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!