Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként (műszaki, gazdasá...

Diplomásként (műszaki, gazdasági) milyen életszínvonalat lehet elérni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek. Továbbtanuláson gondolkodom. BME-n szeretnék gépészmérnöknek tanulni. Sajnos nincs az ismerőseim közt olyan, aki hasonlóval foglalkozna.


Nincs, és nem is lesz saját lakásom. A szüleimmel élhetnék az egyetem alatt, de utána a saját lábamra kéne állnom. Az egyetem alatt tehát adósságba nem kéne vernem magamat, a végén kb. 3-5 millió forinttal kezdhetnék, ha mellette dolgozok nyaranta, úgy számolgattam. Mivel sok testvérem van, a családban nagy vagyon pedig nincs, jelentős örökségre nem számíthatok életem során.

Van egy barátnőm. Vele hosszútávra tervezünk. Ő is hasonló anyagi helyzetben van. Ő a Corvinusra szeretne menni pénzügy számvitelre.


Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen diplomákkal várhatóan milyen életszínvonalat érhetünk el 25-30-40-50 éves korunkra.


Milyen korunkra, milyen otthont tudnánk teremteni magunknak (panel, újépítésű lakás, esetleg kertesház)? Milyen autókat lehet kigazdálkodni ebből?


(Tudom, hogy ez nagyon sok mindentől függ, és széles skálán mozoghat, így kérlek ne ezt hangsúlyozzátok! Leginkább olyanok jelenlegi helyzetére lennék kíváncsi, akik hasonló körülményekkel indultak valamikor.)



2021. febr. 6. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy együtt félre tudtok tenni havi 300 ezer forintot. Azért ez együtt, pár év után, gyerek nélkül nem kéne hogy problémát okozzon. Most ez a 300 ezer Ft Budapesten egy alap kezdőfizetés egy gépésznek, de gazdasági diplomával sem lehetetlen, tehát mondjuk ketten kerestek 600 ezret. 300 ezer Ft-ból meg tud élni két ember egy albérletben. Ez a havi összeg 5 év alatt 18, 10 év alatt 36 millió Ft megtakarítást jelent, persze némileg kockázatos befektetéssel lehet ez több is. Az állampapír legalább az inflációs veszteséget kompenzálja. Jelenleg 36 MFt egy nagyobb panellakás ára, vagy egy kicsi külvárosi, felújítandó kertes házé. Szóval ez a soha sem lesz saját lakásod csak az akaratotokon múlik. Ennél kisebb önerőre is fel tudtok venni hitelt, hogy vegyetek egy kertes házat. Ha rázni akarjátok a rongyot, kijön majd a fizetésetekből egy új autó hiteltörlesztője. De ha kicsit is reálisan gondolkoztok, nem éri meg új autót venni, mert 5 év alatt elveszti az értékének kb. a felét.

A saját példámból kiindulva szerintem ez egy pesszimista becslés. Én mérnökként egyedül tudok kb. ennyit félretenni, pedig nem kezdtem olyan régen dolgozni. Én is csak pár millióval a zsebemben diplomáztam, és ez a pénz is főleg a gyakornoki fizetésemből jött össze.

2021. febr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtad múlik, mennyire leszel jó a szakmádban és milyen lehetőségekkel élsz.


Kereshetsz ugyanúgy 200-300 ezret 40 évesen is, de ha penge vagy a szakmában és léped a lépcsőket akkor 1 milliót is. Nyilván ez határozza majd meg az életszínvonalad.

2021. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahogy 2 es is mondta, ez csak rajtad mulik. A hatar a csillagos eg. Ambicio, belefektetett munka, kitartas, kockazat turo kepesseg kerdese.


A sok nyomi aki itt sir h jaj 500-600-700 nettot nem lehet elerni azokba valami nincs meg ezekbol a szemelyiseg jegyekbol, ertem en hogy papiron mindenki szorgalmas es jo abban amit csinal, de ha 200 ert dolgozol eveken at akkor nem a munkaltatoval van baj...


( Minimalberrel kezdtem dolgozni, 5 eve, egyetem nelkul, most boven eleget keresek hogy a fizum negyedebol megeljek budapesten )

2021. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kertesházba vágysz, akkor az újépítésű fölösleges köztes megoldás és macera. A helyedben először egy kisebb használt lakásban gondolkodnék, és onnan ugranék tovább a kertes házba majd egyszer. Mivel 18 éves vagy, ne haragudj de az esély a nullához konvergál, hogy a mostani vagy akár a következő barátnőddel fogsz megöregedni, ezért az életed megkönnyítése érdekében teljesen saját tulajdonra törekedj, ami az első lakást illeti.
2021. febr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3. Vagyok, privatokra nem valaszolok.


A kerdes amit privatba kapta az az volt hogy hogyan csinaltam.


Elmondom amit mindig is a legfontosabbnak tartottam. Evente 2-3x fel kell kerekedni es el kell menni interjukra. Nem azert mert ceget akarsz valtani hanem hogy lasd hogy mi az amit a piac elvar, mire van kereslet. Fogsz kapni hideget es meleget, ki kell tartani es meg kell tanulni interjuzni. A nagy cegeknel mint Google, Amazon stb az interju az ami a legnehezebb. A munka kozel se olyan nehez mint interjúra felkeszulni. Amiert ez meg fontos az az hogy az interju hatarozza meg a fizud. Ha benan interjuzol nem kepsz jo fizetest es ugyanazert a meloert kevesebbet fogsz keresni mint a munkatarsaid. Ezert van az hogy egy szint utan titoktartasi nyilatkozatot kell tegyel

2021. febr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Összeházasodtok, beigérsz 3 gyereket az államnak, és rámentek az ingyen pénzre. Felveszitek a csokot, babavárót, stb. Még csak tanulni sem kell, és tiétek a világ. (irónia)


Sajnos más lehetőség nem nagyon van...

2021. febr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan embert, aki fűnyírót és kapálógépet javít a garázssoron (elért életszínvonal: "panelproli"), meg olyan is, aki egy közepes méretű gyárban ügyvezető igazgató (elért életszínvonal: "felső tízezer"). Mindkettőnek gépészmérnöki diplomája van, pár év eltéréssel ugyanott végeztek.
2021. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

20-30 évre előre nehéz bármit is mondani, de rosszul nemigen járhatsz.

Szolíd középosztálytól felfelé akarmeddig juthatsz.

A nyelvtudás nagyon fontos, azt el ne hagyd!

2021. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!