Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet ,hogy Németországba...

Hogy lehet ,hogy Németországban folyamatos a munkaerőhiány?

Figyelt kérdés

Nem értem ,Németországból nem vándorolt ki sok német külföldre, így nem áll fent az a magyarázat mint Magyarországon történt.


Én arra gondolok ,hogy azért van munkaerőhiány, mer sok német már nem akar fizikai munkát végezni, maximum irodait.



2021. febr. 10. 10:34
1 2
 1/11 Wadmalac ***** válasza:
40%

Nem annyira fizikai-irodai az eltérés, de vannak munkakörök, amit az átlag német "méltóságon alulinak" érez, vagy simán kevesli azt a fizetést.

Gyorséttermek melósai, bolti árufeltöltők stb. főrészt ezért vendégmunkások.

2021. febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Az elsö hülyeséget ír, nem a "méltóságon aluli" munka a gond, hanem az, hogy ezekért a vendégmunkás kap valami keveset, ami neki elég, mert csak átmenetileg van NO-ban, a pénzt meg hazaviszi az eredeti országba, egy német meg, aki ott él, ennyiböl nem tud megélni, a lakbér több neki, mint amit ezért kapna.

Ha meg munkaknélküli, akkor egy kis szobát/lakást fizetnek meg az alapmegélhetéshez elég szükséges segélyt.

2021. febr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
22%

"Az elsö hülyeséget ír, nem a "méltóságon aluli" munka a gond, hanem az, hogy ezekért a vendégmunkás kap valami keveset, ami neki elég"

És miért is írtam hülyeséget?

Azt is leírtam, hogy az alacsonyabb fizetés is ok.


És igen, kialakult egy olyan szemlélet is, hogy az ilyesmi "alja munka".

Konkrétan Svájcban a kukásoknak jó magasra is tolták a fizuját, hogy ne legyen "alantas", vendégmunkás-húzó terület.


A két dolog összefügg, a fizetettség és a társadalmi minősítés.

2021. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
A legjobban képzett munkaerőből mindig mindenhol hiány van, főleg ahol jól megy a gazdaság.
2021. febr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
A német egy gyors ütemben fejlődő gazdaság, a népessége meg nem tudja ezt követni. Pl egyik ismerős két éve van kint, egy éve már saját vállalkozása van több alkalmazottal és folyamatosan fejlődik. Itthon ez ördögtől való rendszerellenes dolog. Ezért nehéz elképzelni, hogy egy ország folyamatosan munkaerőhiánnyal küzd.
2021. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Németországban mind képzett, mind képzetlen munkaerőből hiány van, így a korábbi magyarázatok nem állnak meg.


Én két dolgot látok:

1. Sokan csak részmunkaidőben dolgoznak

2. Egyszerűen hatalmas a német gazdaság, rengeteg céggel, rengeteg munkahellyel.


Szóval ha a borsodi faluba, ahol most hatalmas a munkanélküliség, odatennének egy gyárat, ami 10 ezer főnek ad munkát, akkor ott is rögtön munkaerőhiány lenne...

2021. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a kérdést így nem lehet megválaszolni, csak akkor hogy ha a kérdező forrást, hivatkozást is tesz az állítása mellé, nevezetesen hogy "Németországban folyamatos a munkaerőhiány". Ez így önmagában nem jelent semmit, illetve túl tág ahhoz, hogy jelentsen bármit. Ki állapította ezt meg és mi alapján?


Amúgy igazság egyelőre egyedül a 4. válaszban van, a többi...

2021. febr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

#6: Persze az is benne van a pakliban, hogy nagyon nagy ütemű az ipari fejlesztés, anélkül amiket írtam, önmagukban nem lennének elegendő okok.

Sőt, akkor inkább sok otthon ülő állampolgárt produkálna és-vagy vagy nagy mértékű külföldre áramló munkaerőt.

Az viszont biztos, hogy Németországban a kisvállalkozások is sokkal jobban vannak államilag élhetőre támogatva.

Ergo: sok is van.

Ami ugyebár sokkal több kisvállalkozót és kevesebb gyári melóst jelent, akár értelmiségi, akár fizikai téren, mert sokaknak működőképes alternatíva, nem úgy, mint nálunk.

2021. febr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Az is számít, hogy a német egy "öreg" társadalom. Keress "németország korfa" képet. Magyarán túl sok a nyugdíjas a fiatalokhoz képest és nincs elég szocmunkás és egészségügyis. Ezért kell nekik több bevándorló. "migráncsok" XD
2021. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

Így igaz, a német társadalom brutálisan elöregedett, ráadásul a népesség is iszonyatosan csökken, amit csak a bevándorlás tud kompenzálni.

És gondolj arra, hogy ez 80+ milliós ország, ehhez mérten rendelkezik gazdasági kapacitásokkal, ahol rengeteg a munakhely, amit be kell tölteni.

Na most a nyugdíjas, a gyerek nem fogja ezeket betölteni, se a meg nem született emberek, szóval maradnak a bevándorlók. Főleg az alacsonyabb hozzáadott értékű munkakörökben.

2021. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!