Kezdőoldal » Utazás » Európa » Azt olvastam hogy az Alpokban...

Azt olvastam hogy az Alpokban olyan nagy a munkaerőhiány hogy az egyszerűbb munkákhoz nem kell nyelvtudás, ez igaz? (többi lent)

Figyelt kérdés
Itt olvastam: [link]

2016. jan. 31. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom honnan húzták elő ezeket a számokat....

Viszont "úgynevezett általános szállodai munkakörök betöltésére, " ami gyakorlatilag:

-mosogatás

-takarítás

-ágyneműhúzás

-R1-es munkatárs,azaz eredj ide-eredj oda


Tehát az alja kuli munka!Amire lehet éppen felvesznek nyelvtudás nélkül,de hogy nem ebből fogsz karriert csinálni az biztos

2016. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az nem baj!
2016. jan. 31. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Csak azt ne mondjátok hogy itthon a minimál béres munkából lehet karriert csinálni.
2016. jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
0 nyelv ilyen melókra sem elèg. Meg kell èrtened mit mondanak, stb. Minimàlis nyelv mindenhova kell.
2016. jan. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamit azért kell tudni, ha nem is németül, de legalább angolul. A főnökkel valahogy kell kommunikálni, különben honnan tudod, hogy mit kell csinálni.
2016. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha tolmácsot viszek?
2016. jan. 31. 12:52
 7/8 anonim válasza:
100%

"A kérdező kommentje:


És ha tolmácsot viszek?"


Gondoltam, hogy ez megint ugyanaz a kérdező, mint néhány nappal korábban... Egy tolmács munkája osztrák de még magyar viszonylatban is jóval többet ér anyagilag, mint egy mosogatóé. Akinek van egy kis sütnivalója, annak ilyen marhaság meg sem fordul a fejében, mivel teljesen nyilvánvaló, hogy anyagilag képtelenség egy ilyet kivitelezni. Jah, igen, most jön az, hogy neked van - ha jól emlékszem - hárommillió forint megtakarításod. Hát, ha értelmesebb dologra nem tudod elverni, akkor költsd nyugodtan tolmácsra... :D De amúgy elárulom, hogy egy kis tudni akarással és az állítólagos megtakarított pénzed töredékével ha elmész egy intenzív nyelvtanfolyamra, és kitartóan tanulsz 3-4 hónapig, használható nyelvtudást fogsz tudni összeszedni. Jah, igen, te "nem tudsz" nyelvet tanulni. Emlékszem... Bocsi... De komolyan nem értem, hogy akkor mit akarsz...??! Ha az ember többet, jobbat akar, azért tenni kell, nem pedig csak képtelenségekről álmodozni, fantáziálgatni...

2016. jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

hát próbáld meg, vigyél :)


amúgy nézd, ezekben az országokban hihetetlen magas az életszínvonal, persze arany-árakon van minden, ezt is kalkuláld bele. tény ami tény, ebből következően ők az alja-munkákat abszolút nem hajlandó, elvállalni, tehát magyar szemmel azok is jó pénzt adnak persze, csak kérdés, ez jó-e neked. és azt se feledd, hogy ezekben az országokban semmibe se veszik a kelet-európait, szóval a kutyájukkal különbül bánnak, ezt is be kell nyelned, örökké csak egy lenézett, másodlagos valaki leszel. a komoly, kvalifikált és pénzes munkákat az életben se adják ki neked, ez is biztos.

2016. febr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!