Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem gondoljátok úgy, hogy...

Nem gondoljátok úgy, hogy állásjelentkezéseknél tiltani kellene a fénykép kérést-küldést? Hogy diszkriminációra ad okot, s előnybe juttat olyanokat, akik nem feltétlen jobbak, max szebbek a másiknál.

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasni, hogy jelentkezni fényképes önéletrajzzal. MIÉRT? Hogy a főnök lássa, hogy meg akarja-e rakni a jelentkezőt, mert egy fiatal cicababa (s ezért behívja interjúra)? Vagy, hogy pl bárpultosnak azért akar egy cicababát, hogy arra majd biztos jönnek a vendégek vásárolni?


Feketelistáznám az összes fényképet kérő munkaadót! Nemár, hogy fénykép alapján döntsenek! Aki meg azt teszi, hát nálam a béka hátsója alá ásta magát.

Egyetértetek?


2010. aug. 17. 13:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége, ezzel legalább megspórolnak maguknak egy utat a jelentkezők, mintha behívnák őket, lezavarnának velük egy interjút mert a munkaidejükbe belefér, aztán utánna mondanának nekik nemet.


Egyébként is vannak olyan munkaerőkölcsönzők, pl trenkwalder, adecco és társai akik kifejezetten a lekoszlott, csoró vidéki szerencsétlenekre utaznak rá mert tudják hogy azok ki vannak szolgáltatva, és akármit meg lehet velük csináltatni..


Ez tapasztalat, egy gyárban melózom ahol a bérelt munkaerő 85% a cigány, meg olyan vidéki emberek hogy nem érteni mit beszélnek akkora a tájszólásuk..

2010. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Mellesleg meg valóban vannak olyan munkák ahová meg kell tudni jelenni.


Ez nem a munkáltató hibája, hogy ilyen a közmorál.


De erre meg azt mondom, hogy legalább meg lenne fizetve a dolog. Mert ebben meg az a vicc, hogy 100 meg 120 ezres fizetésekért várják el az embertől hogy úgy nézzen ki mintha most lépett volna le a filmvászonról..

2010. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ezek a történetek meg a brittekről mind bulvársztorik, haveromék találnak ki ilyeneket a szerkesztőségben, oda is kérik a fényképet.


Egy munkához nem csak kvalitásokra van szükség, hanem személyes tulajdonságokra is.


Ha barátnődnek állandóan a "karrierkanapét" kínálják fel, akkor azt a helyzetet neki kell tudnia rendezni!

Sok nő mondjuk már az első pár mondatból vágja hogy mire megy ki a dolog.

2010. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a világ így működik, kedves kérdező. Annak jobban örülnél, ha az önéletrajz alapján behívnának interjúra és utána utasítanának el azért, mert nem tetszik a fejed nekik? Mert akárhogy nézzük, ha valaki első látásra nagyon nem szimpatikus, az egy állásinterjú ideje alatt nem fogja tudni meggyőzni a munkáltatót arról, hogy mégis őt vegye fel.
2010. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én inkább annak örülnék, ha bemenék egy céghez, és közölném velük hogy holnaptól náluk dolgozom.

Ők meg örömmel vennék, hogy valaki ismét az ő cégüket tarja jónak arra, hogy élete nagy részét náluk töltse el.


Manapság ez elég nevetségesnek hangzik ugye?

45 évig így volt.


És nem kell azzal jönni, hogy csak papiron dolgoztunk.

Ti egy hét alatt megszöknétek például abból a bányból, ahová én 30 évig naponta lementem. És mindenki ennyit doldozott.

Akkor nem is volt hajléktalan, meg éhező. Egy sem

2010. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én sem értek egyek teljes mértékben. A fénykép alapján szerintem inkább annyit szűrnek le, hogy szimpatikus e a személy a kép alapján, ápoltnak látszik e az arca...stb. Ha valakinek a képe alapján kiéltnek, züllöttnek látszana az arca, vagy elhanyagoltnak (pl. a hajában lenövés, gondterhelt sminktelen arc, öregnek és fáradtnak látszik rajta) én sem venném fel. Azért az is fontos egy kicsit, hogy milyen emberekkel dolgozunk együtt. Aki nem igényes a külsejére, arról meg van a véleményem és hangsúlyozom, itt nem a szépségről, hanem az ápoltságról beszélek kortól függetlenül. Egy olyan 50-es nőt pl. én simán felvennék, aki klappol minden szempontból, csupán a kora nekem nem lenne mérvadó, mert ha számolgatunk egy kicsit, még mindig képes dolgozni legalább 10 évet a nyugdíjazás előtt. Persze ezt most inkább szellemi dolgozókra értem, mert a szellemi dolgozók nincsennek egészségügyi szempontból úgy lerobbanva, mint a fizikai dolgozók.


Szerintem nem a szépséget nézik a képeken, hanem azt, milyen benyomást kelt a képe az emberekben.


Jó-jó, persze ismerek olyan céget, ahol nekem is feltűnt már, hogy feltűnően sok a szép és fiatal lány, a fiúk is csak jóképűek egytől egyik, azt is észrevettem, hogy 35 év feletti dolgozót nem is lehet látni, csakis 20-30 éveseket, ja és egyébként irodai munkáról beszélek. Pénzügyis, könyvelő, kontroller..stb.

2010. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Simán teheted feketelistára az ilyen munkaadókat: ne pályázz meg olyan állást, ahol fényképet kérnek. Ennyi.

Ettől még nem biztos, hogy személyesen szimpatikus leszel neki (a stílusodból garantálja, hogy nem), ennyi erővel sötét szobában kéne tárgyalnotok, de még jobb lenne Skype-on, mert a hangod alapján is diszkriminálhat.

2010. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Na várjunk csak. Én Angliában élek, s jópár helyre jelentkeztem, fényképet sehol nem kértek! Sehol!!!


És eddig, ha valaha behívtak egy interjúra... minden alkalommal fel is vettek. Egyetlen interjún sem jártam, amit ne követett volna szerződés.

2010. aug. 25. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!