Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri 2021-ben gazdasági...

Megéri 2021-ben gazdasági pályára menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy megéri m-e gazdasági vonalon továbbmenni, mint közgazdász. (Tudom, hogy ez egy gyűjtőfogalom inkább, és sokféle diploma tartozik ide.)


Több ismerődöm van, aki közgazdászként végzett, és multi cégeknél dolgozik, vagy munkájából adódóan járja a világot.

Sajnos azonban sokszor hallom emberektől, hogy büfé szak, ma pl. egy lánynál láttam tiktokon, hogy semmit nem ér ezzel a diplomájával.


Tényleg nem lehet vele elhelyezkedni? Vagy aki akar és tesz érte, pl. gyakorlatozik egy cégnél, az tud?

Ezen belül melyek azok a szakok, amikre érdemes elmenni, és melyek azok, akikre nem egészen?


Köszönöm, hogy elolvastad, és azt is, ha tudsz segíteni, és megosztod velem a véleményed!

(Ui: 11-es vagyok, pályaválasztás előtt állok, ezért gondolkoztam ezen ennyit, de felmerültek mérnöki szakok is, mint az építészmérnök, azonban arról azt hallottam, hogy nagyon időszakos munka:/)



2021. febr. 22. 00:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat nezd. A kozgazdasz nem fog hetvegen se 14 orakat gep elott ulni. Kicsit lazabb a munka es a ketdo fizetes es tobbnyire jobb, mint epiteszmernokinel.

Az epiteszmernokinel csak az 5 eves osztatlan kepzesben gondolkodj, ha csuszol akkor itt 1 ev megy a levesbe, sokat kell tulorazni cegeknel de 5 ev kivitelezes/tervezes utan siman csinalhatod a magad vallalkozasat vagy meglevo munka mellett kisebb melokat elvallalsz.

Plusz mernoki utan konnyebb efy kozgazdasz kepzest elvegezni, mint forditva.

2021. febr. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Egyik szak sem elég önmagában a sikerhez. Csinálhatsz bármit, tenni kell érte.
2021. febr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Érdemes. Nézd meg a gazdinfot is szerintem.
2021. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Szia,

A gazdasági szakok nagyon jó, de nagyon rossz diplomát is adhatnak. Tömören, egy pénzügy számvitellel, nemzetközi gazdálkodással vagy alkalmazott közgazdaságtannal nagyon egyszerű elhelyezkedni, Budapesten 400-450 bruttó fölötti kezdőfizetéssel, ami megegyezik a nagyon hypeolt műszakis bérrel. Vidéken nem tudom mi a helyzet, de gazdasági diplomával számolni kell azzal, hogy Bp-n van a legtöbb és legjobb lehetőség.


Egyáltalán nem büfészak, nagyon piacképes jó szakok. Az nem tud vele elhelyezkedni, akinek lövése sincs az életéről, és csak azért jár gazdasági szakokra, mert azzal jól lehet keresni. Valószínű az a szerencsétlen tiktokos lány is ilyen volt, most meg meg van lepődve.


"Tényleg nem lehet vele elhelyezkedni? Vagy aki akar és tesz érte, pl. gyakorlatozik egy cégnél, az tud?"

Még ezt sem mondanám, versenyeredményekkel, szakcolival, szakmai gyakorlatokkal nagyon jó helyekre is tudsz menni, azok nélkül meg átlagos, simán jó helyekre.


"Több ismerődöm van, aki közgazdászként végzett, és multi cégeknél dolgozik, vagy munkájából adódóan járja a világot"

Erről van szó. Gondolom egyik sem csóró.

2021. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én gazdálkodási és menedzsment szakon végeztem, es nem tudok olyan évfolyamtársamrol aki ne tudott volna vele elhelyezkedni.

Ahogy én észrevettem, gazdasági szakoknal szinte lényegtelen hogy milyen egyetemen milyen szakot vegeztel, a legfontosabb hogy jó gyakornoki állást szerezz ahol sokat tudsz tanulni és valódi munkát végezni. Így amint vegzel az egyetemen már lesz minimum egy év tapasztalatod amivel nem leszel 0 kilométeres pályakezdő.

Enélkül is el lehet persze helyezkedni, több ismerősömnek is sikerült ilyen kamu gyakornokoskodasok után, csak nehezebb.

Olyan helyzet nem fog fennállni a következő pár évtizedben, hogy ne lenne szükség itthon pénzügy, ellátási lánc, szállítmányozás vagy egyéb területen munkaerőre.


De persze ehhez az is szükséges hogy tehetséges legyél, csupán a diploma megléte miatt senkihez se dobálnak milliókat.

2021. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Ellehet vele helyezkedni.Viszont,nagyon fontos az idegen nyelv ismerete.

A közgazdászok munkaerőpiaca elsősorban Budapesten van.Vidéken kevesebb a lehetőség és pocsékak a fizetések is.Ugyanez igaz az IT területre is.


Az is igazi,hogy kezdők br 450 körül kapnak BP-n.Tapasztaltabbként pedig sokkal többet.

2021. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
#6 honnan tudod hogy mi a helyzet vidéken?
2021. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7)

Melyik banknak, tanácsadócégnek, multinak, biztosítónak, alapkezelőnek, állami pénzügyi cégnek van a központja vidéken?

2021. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7#


A 6. vagyok.

Onnan tudom,hogy én eredetileg vidéki vagyok, csak Budapestre költöztem.

A vidéki munkaerőpiac nagyon rossz.Alig vannak normális, diplomás állások.Amik vannak, azok meg nevetségesen fizetnek.Vagy lehetetlen bejutni (Győr-Audi).



Ha váltani akarok, mert nem tetszik a bér vagy valami más gondom van, Budapesten 1 hónap alatt találok másik helyet.Ugyanez vidéken több hónap.



Egyébként én próbáltam visszaköltözni.De, nem jött össze állás.Ezek voltak a válaszok.

-Túl magas a bérigénye

-Nagyon jó az önéletrajza, nyelvtudása, tapasztalatai, de sajnos nem fogjuk tudni megfizetni



Plusz, nekem alapelvárás a rugalmas munkaidő és a részleges home office.Ezek nem tartoznak a munkakörköz, már lövöm is ki.

2021. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én NG-t végeztem, én is meg tudom erősíteni az előttem szólókat, valóban piacképes, sok mérnök/bölcsész/jogász nyílván rámondja, hogy büfészak, ettől nem kell megijedni, simán el lehet velük helyezkedni. A szakmai gyakorlatból származó tapasztalattal, nyelvtudással, office programok, és esetleg valamilyen vállalatirányítási program ismeretével valóban olyan bruttó 400-450 ezer a kezdőfizetés BP-n, én tapasztalatom alapján inkább 400 ezer.
2021. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!