Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit írjak bele az önéletrajzom...

Mit írjak bele az önéletrajzomba, ha a munka teljesen más, mint a végzettségem?

Figyelt kérdés
Találtam pár álláshirdetést, ahol azt írták nem számít, ha nincs munkatapasztalat, betanítanak. Viszont kérnek önéletrajzot, de azt olvastam felesleges olyanokat beleírni, ami nem belevág. Nekem pedig az a problémám teljesen nem illik bele se a végzettségem se ahol eddig dolgoztam (bár nem is dolgoztam hú de sok helyen)

2021. febr. 23. 10:35
 1/3 Fsms ***** válasza:
100%
A valóságot írd, h mi volt a tényleges tapasztalatod.
2021. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A valóságot írd, de arra kihegyezve és azokat kiemelve, ami esetleg hasonló lehet az új munkakörnél.
2021. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor érdemes ha nem is külön motivációs levelet írni, de egy pár személyes sort belefogalmazni az önéletrajz végébe és ezt mindig az adott munkakörhöz igazítani, amire jelentkezel.

Nekem vezetőként nagyon fura érzésem van, amikor a kezembe veszek egy önéletrajzot és azt látom, hogy az illetőnek köze nincs ahhoz a munkakörhöz, amire jelentkezik. Nyilván értem én, hogy a kényszer nagy úr, de a kérdőjeleim mellé jól jönne néhány sor, hogy még is miért jelentkezett hozzánk, amikor eddig merőben más dolgokkal foglalkozott.

Kifejezetten szeretem, ha valaki időt fordít arra, hogy személyessé/ specifikussá tegye az önéletrajzát. Fogalmazd meg a végén, hogy bár látható, hogy nincs tapasztalatod a meghirdetett munkakörhöz személyes motivációd van ezért és ezért, szívesen kipróbálnád magad új területeken, szívesen fejleszted magad, gyorsan tanulsz, blabla...

2021. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!