Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvéd, villamosmérnök, vagy...

Ügyvéd, villamosmérnök, vagy mérnökinformatikus fizet jobban?

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 11:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Leírtam a tapasztalataimat 15 év fejlesztés után. Azt gondolsz amit akarsz.

Legyél ügyvéd.

2021. febr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
26%

Ügyvédből Dunát lehet rekeszteni, de tényleg. Persze itt is elmondható, hogy igazán jóból kevés van. Szerintem, amúgy nagy szopó az egész ügyvédi munka, én nem csinálnám. Ráadásul, mire tényleg ügyvéd lesz valaki... Átlagban amúgy nem is keresnek kifejezetten jól.


Mérnökinfó és villamosmérnök átlagosan jól fizetnek, és szerintem a munkakörülmények is sokkal jobbak. Pl sok a home-office-ban és rugalmas munkaidőben betölthető állás. És külföldön is el tudsz helyezkedni, ha esetleg úgy alakul az életed. Ha fejlesztő vagy, szerintem kifejezetten élvezhető tud lenni maga a munka is.


Az összehasonlításnak csak így van értelme, ha ezeket is mellé rakjuk, és az átlagfizetéseket hasonlítjuk össze.

2021. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó! :)
2021. márc. 8. 16:46
 14/16 anonim ***** válasza:
Alkalmazottként itthon az IT ipart elég nehéz überelni.
2021. aug. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát ez baromi jó. Közlöd, hogy jó informatikusból kevés van, majd jól lesemmized az ELTE proginfo képzését. Ilyen hozzáállással inkább ne gyere a szakmába, köszi.
2021. aug. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyébként az 5G-t nem hálózatosok csinálják, hanem távközlésesek. Laikus szinten szeretik egybemosni a kettőt, pedig alapjaiban más szakma a kettő. Nagyjából annyi köze van a hálózatokhoz, hogy az új generációs távközléses protokolloknál a köztes kommunikáció IP alapokon működő hálózatra van terelve.
2021. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!