Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál pontosan egy...

Mit csinál pontosan egy villamosmérnök, vagy egy mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés
2014. márc. 29. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Gyárban beállítja a gépeket a számítógépével.
2014. márc. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Szerteágazó!


Mérnök inforól lehet menni üzemeltetés(pl. linux, windows rendszergazda), illetve fejlesztő vonalra is, különböző program és scriptnyelvek alapos ismeretével(C,C#,Java,Javascript, PHP, Perl, ...), adatbázis adminisztrátor, alkalmazás adminisztrátor, hálózatüzemeltető, IT biztonság, de még informatikai megoldások eladására is át lehet nyargalni.


Villamosmérnök lehet erősáramú(szolgáltatóknál, elosztóállomásoknál, tervezőirodákban, erőművekben), vagy gyengeáramú(mikroelektronika, áramkörtervezés, híradástechnika/távközlési informatika(mobilszolgáltatók, stb.), automatizálás/folyamatszabályozás(ez megy a gyárban, üzemekben #1-es válaszoló), beágyazott rendszerek, mikrokontrollerek programozása(ez hardver közeli nyelveken, az informatikusokkal ellentétben).


Saját tapasztalat alapján bankszektorban is kapós, mert ezt a fajta rendszerszemléletet nem mindenhol lehet elsajátítani.


Van átjárás némileg a kettő között, mert az alapok hasonlóak. Fejlődési potenciál remek, csak egyetem után nem szabad abbahagyni a tanulást(csináld azt ami időközben megtetszik és szeretsz, nyelvek). Ha van vezetői hajlamod, gyakori következő lépcső a projektmenedzsment, vagy csapatvezetés, ha nem, akkor is 2-3 év után általában már senior rendszermérnök/fejlesztő/stb. leszel tehát mondhatni szakértő, 6-10 év alatt pedig el lehet jutni egy architect pozícióba némi szerencsével, és sok kitartással. Ezek azok az állások, amiknek a becsületes keresetét az átlagember már nem hisz el, hogy léteznek itthon.


Sosem késő nekiállni, sok levelezőst ismerek, mindenkinek csak ajánlani tudom, hiányszakmák, ha van affinitásod, akkor életed legjobb befektetése végigszívni.

2014. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem igazán tudom eldönteni, hogy melyiket jelöljem első helyen.
2014. máj. 29. 09:42
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Mi érdekel jobban? Ilyenkor még nehéz eldönteni, de nézz pár youtube videót, hogy ki mit csinál, keress rá azokra amiket írtam(esetleg angolul). Ha valahol elfog az 'AHA' érzés, akkor már könnyebb dolgod van :)


Írd be az egyetemi fakultációkat keresőszavakként google, youtube-on(esetleg angolul)

2014. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Engem is érdekelne a villanymérnöki MSc,de én most végzem az ELTE proginf BSc-t.

Nekem lenne ott esélyem?Felvennének?

Mindig is érdekel az elektronika,és szeretnék beágyazott rendszerekkel foglalkozni.

2014. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
engem is mérnökinfó vagy esetleg gépészmérnök érdekel, de épp dolgozom, van már egy diplomám, szóval levelezős lenne a legjobb, de BME nem indít csak nappalist, és sajnos mindenütt azt hallom hogy ha nem BME-n végzel akkor nem ér semmit a mérnöki diplomád. Ötlet? Mennyire lehet ezzel egyetem mellet szakmai gyakorlatot találni amiért fizetnek?
2014. júl. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!