Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek erre az adó-...

Szerintetek erre az adó- hatóság felfigyelne egy idő után/ akár azonnal?

Figyelt kérdés

Szóval, PayPalon keresztül szerzek 500-800ezer forintot havonta, (mondjuk úgy reményt árulok az embereknek) és ha én ezt havi szinten átutalom a fő bankszámlámra, a havi 240-310ezres normál fizetésem mellett ez nem lenne feltűnő? Nem szúrna szemet senkinek ez a +összeg?

Napi szinten több milliós-tízmilliós tranzakciók történnek, véleményem szerint nem történhet gond, de megerősítést várnék tőletek.



#PayPal #Több százezer HUF #+havi bevétel #Nem adózott, nem munkával keresett pénz
2021. febr. 25. 10:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
De, szemet fog szúrni. Ennyiből nem futná egy 25 ezres katára?
2021. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"(mondjuk úgy reményt árulok az embereknek) "


Ha ráadásul ez tippmix tippek vagy valami hasonló, akkor még jobban felfigyelnek. Ennyiből tényleg lehetne egy 25 ezres KATA-t kiváltani - már ha legalizálható egyáltalán ez a tevékenység.

2021. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Futná, persze.

De azt viszont, hogyan kivitelezzem?

Gondolkoztam, hogy azon keresztül tisztára mosom a pénzt.

De kis vállalkozásom csak le kell könyvelnem valahogyan, látszódjon honnan

jött a bevétel.

Esetleg tipp?

2021. febr. 25. 11:21
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Hat en mindenkepp katat nyitnek, a kata hatarba siman belefersz.


Amit meg eddig igy szereztel arra ajanlom hogy fizesd be az adot ( kb 28.5 szazalek.. ) mert a nav nem szorakozik amikor adocsalasrol van szo, nagyon kis osszegeknel is tobb ev borton amit kirohat...

2021. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen.


Gondoltam erre is, ez a legkézenfekvőbb dolog.

Viszont ki kellene találnom, mit adjak be, hogy szereztem ezt az összeget,

ráadásul már 4. hónapja csinálom, most is majdnem eléri a 8k-t az igény.

Fene se tudja..

2021. febr. 25. 11:32
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Tácsadás témában válassz egy tevékenységi kört, azt ennyi.
2021. febr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy nem számít, hogy hány tranzakció van egy nap, a NAV sem hülye, nem kézzel nézegetik őket, hanem a számítógép szűr.


És egy ilyen nagy összegű, főleg rendszeres paypal kifizetés kb 100%-ban találat is, így megéri nekik fókuszálni rá. Ritka, hogy valakinek a külföldön élő anyukája utalgat így pénzt ajándékba, de gyakori, hogy meló, szerencsejáték, vagy hasonló van a háttérben

2021. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
mit jelent az hogy reményt árulsz?
2021. febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8-as: Ne haragudj, nem szeretném konkretizálni mit is jelent ez.

Annyi legyen elég, hogy szerencsejáték és nem vágom át az embereket, természetesen a nyertes megkapja az ígért részét, én csak a HÁZ vagyok, aki a megérdemelt jutalmát félre teszi.

Viszont tényleg havi szinten ennyire feltűnő retkes 5-8ezer??

Imádkozom, utólag az eddigiek ne derüljenek ki.

2021. febr. 25. 14:28
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

most 5-8 ezer, vagy 500-800 ezer?


Az előbbi nem feltűnő az utóbbi meg egy igen masszív bér idehaza, de már egy kisebb mikrovállalkozásnak is jó bevétel, így nyilván ezekre már érdemes figyelni. Főleg, hogy kb minden erőfeszítés nélkül lehet fülöncsípni, mert 2 mondatot nem tudnál a pénz eredetéről mondani, kicsit könnyebb, mint komplex főkönyveket bújni, hogy van e bennük eltérés (és még azt is megteszi a nav)

2021. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!