Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan vegyem rá, hogy a...

Hogyan vegyem rá, hogy a cégemnél dolgozzon? (Van állása, nem akar felmondani.)

Figyelt kérdés

Személyi asszisztenst keresek (nem dugni), hanem aki tip-top pörgősen, magabiztosan elintéz mindent.


Számos álláshirdetést feladtam, bőven volt is jelentkező, de mind életképtelen volt.

Persze magasan van a mérce, kb. olyat képzelek el, mint Az ördög Pradát visel c. filmben Andrea :)


Találkoztam is egy megfelelő személlyel, aki lenyűgözően intézi a dolgokat a jelenlegi munkahelyén... csak hát:

-Felmondani nem akar (nem mondta miért nem).

-Közalkalmazott (tudom mennyit keres), a dupláját ajánlottam, de így sem érdekli.


Valahogy el kellene hívnom próbanapra, hogy legalább lássa miről van szó - van valami tippetek? :)

Vagy kérdezzem úgy, mennyi pénzt (napi bért) ajánljak fel, hogy próbanapra eljöjjön?

Más tipp?


2021. febr. 25. 21:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
Mond meg neki hogy ugy gondolod hogy o olyan mint Andrea ezert mindenkepp szeretned hogy neked dolgozzon
2021. febr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha dupla pénzért sem vállalja, annak nagyon nyomós oka lehet, ezért én leginkább békén hagynám.
2021. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet megijesztetted az érdeklődéseddel és azt hiszi, “úgy” is érdekled.
2021. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt hiszi csak dugni akarod...
2021. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem azt hiszi, hogy nem akarod dugni...
2021. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Ha dupla pénzért sem vállalja, annak nagyon nyomós oka lehet" - Na és mi, mert tippem sincs?


"ezért én leginkább békén hagynám" - Tudom, ezt csinálná mindenki, de én mindig elérem amit akarok :)

2021. febr. 26. 00:26
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Mert mondjuk levakarhatatlan, tenyérbemászó piócáknak senki nem akar dolgozni? Akkor már inkább a közszféra, igaza is van.
2021. febr. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
7: hát valószínűleg a csaj fejében is jó eséllyel ( persze nem biztosan ) valószínűleg valami hasonló probléma vetődhetett fel. Netán még a munkaidő is kérdéses lehet.
2021. febr. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. Honnan ismered? Honnan tudod, hogy jól dolgozik? Milyen kapcsolat van köztetek?


Én is voltam kb ilyen szituban, az egyik kollégám elment a cégtől és csinált egy másik céget, hasonló profillal. Ő akart engem az új cégbe átcsábítani, több pénzért, kevesebb munkáért. Szakmailag nagyon jó kihívás lett volna valamit felépíteni a nulláról, de nem vállaltam.

Hogy miért?

-nem biztos, hogy beindul a dolog, semmi nem garantálta, hogy nem áll földbe az új cég pár hónap alatt.

-akkor ott vagyok, hogy munkát kell keresni, viszonylag szűk ez a piac, amiben dolgozom, hátrány lett volna ez a lépés.

-gyakorlatilag ez az én szememben a cégem hátba támadása lett volna, nekem fontos a lojalitás.

-ismertem a "csábító" munkamorálját és a tudását, nem gondoltam, hogy ő valóban működő céget tud csinálni.

-a jelenlegi cégnél szerettem volna szintet lépni, fejlődni, tanulni.


Szóval nem mentem. A volt kolléga 1 év után lehúzta a rolót. Semmi szakmai sikere nem volt, nem sikerült beindulni. Azóta is a cégnél vagyok, ez a 9. évem.


Pár éve szintén bepróbálkozott egy volt kolléga, aki a konkurenciánál dolgozik, akkor is nemet mondtam, az egy sokkal kisebb pár fős cég volt, de ment a szekér. Én viszont jobban szeretem a nagy projekteket, mint a sok kicsit. Itt sem lett volna értelme váltani.

2021. febr. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Talán úgy véli hogy a jelenlegi munkahelye több évig is megmarad, míg a cégednek max 5-7 hónapot ad.
2021. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!