Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet a magyar átlagfizet...

Hogy lehet a magyar átlagfizetés 450.000 Forint?

Figyelt kérdés

2021. febr. 27. 13:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

Ez durván nettó 290, ráadásul országosan, ami reális. A budapesti átlag ennél magasabb, ott már évekkel ezelőtt is megadtak ennyit egy pályakezdő menedzsernek a nagyobb multik, az pedig felhúzza, ha például Szabolcsban a közszférában 200 sincs meg.


Nekem az egyik pesti multinál bruttó 430 volt a pályakezdő bérem a próbaidőre 4 éve, amikor az országos bruttó átlagbér hivatalsonan talán valahol 350 körül volt. Észak-Kelet Magyarországon pedig ugyanebben az időben ugyanilyen pozícióra bruttó 300-as bérigénnyel vissza se hívtak, ugyanott KKV-nál meg azt mondták, bruttó 250 és 3 hónap múlva újratárgyaljuk vagy ott az ajtó. Na most ha a két konkrét ajánlatot kiátlagoljuk, az 340, ami kb. pont az akkori átlag.


Ez a jelenlegi szám, kb. ha kiátlagolsz egy gyártósort a minimálbéres sori operátoroktól a technikusokon át a sormenedzserig, meg is kapod az átlag bruttó 450-et. És egy sima sormenedzser fölött még azért bőven vannak bérszintek, amik felhúzzák az átlagot.

2021. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%

Hát úgy, hogy aránytalan a bérek eloszlása.

Példának az én munkahelyem. Az üzemben ahová én is tartozom vagyunk kb. 100-an. Van 5 gépbeállító/műszerész, 1300-1500Ft-os órabérrel, van 2 műszakvezető max. 1700-1800Ft-os órabérrel és va negy üzemvezető havi br. 1,2 milliós fizetéssel. A többiek a sima melósok, közülük vannak még akik bizonyos helyzetekben műszakvezető helyettesként funkcionálhatnak, nekik valamivel jobb a bérük. Az átlag melós kap. kb 1100-1200Ft-os órabért jó esetben.

Szóval a fizetések valahogy így néznek ki: 60 ember keres egy átalgos hónapban 140 ezret, kb. 15 160 ezret, 10 180 ezret, 5 210 ezret és 2 260 ezret.

A főnök meg ugye 798 ezret.

Az átlagbér: kb. 160 ezer. Holott csak 33 ember bére éri el/haladja meg ezt.

Ha még a termelési igazgató kb. 2,5 milliós bérét is idevenném, akkor még jobb lenne az átlag: 176 ezer. Tehát pár, akár egyetlen nagyon jól, kiugróan magasan kereső ember fizetése nagyon meg tudja dobni az átlagot. Ezért nem jelent ez semmit.

Ha most dolgozik 4,5 millió ember Magyarországon, abból hivatalosan 1 milliót bele sem számolnak az átlagba, ráadásul a maradék közül is pár extrém jól kereső, főleg Bp-i lakos húzza felfelé az átlagot.

2021. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

Ajánlom ezt a cikket:

[link]


A valóság, hogy a magyar médián fizetés bruttó 220-230 ezer forint körül van.

2021. febr. 28. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
64%
Bruttoban ez nem sok. Amúgy szerintem nem az egy-egy extra magas fizetés húzza fel, hanem nagyon sokan keresnek bruttó 500 és 1 millió között.
2021. febr. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

14-es valóban, de ez csa kegy példa volt, hogy akár EGYETLEN extrém magas fizetés is a sok szar fizetés mellett bőven fel tudja húzni az átlagot.

Ma milliók dolgoznak megalázó bérekért és és csak kevés normálisan kereső ember van. De egyébként is váltsuk át ezt az átlagbért euróra és kijön, hogy még ez a nyilvánvalóan torzított adat is milyen szánalmas.

2021. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%

De egy egy extrém magas fizetés nem igazán rántja fel, tekintve, hogy van több százezer minimálbéres akik meg lefelé húzzák.

Ezer db 110e-t kereső mellé egy db 5 milliós fizetés az nem egész 5ezret húz fel az átlagon, szerintem ez nem számottevő. És az 5 milliós fizetés annyira ritka, hogy valószínűleg nem ezer hanem még több minimálbéres jut egy ilyenre.


Én sokkal inkább azt gondolom, hogy rengetegen keresünk az átlagon vagy picivel felette és ez húzza fel. Egy budapesti átlag bármilyen irodai meló bruttó 400 és 1 millió között van tipikusan. És ilyenből rengeteg van.

Millió feletti is van pár de az sokkal ritkább.

Ne felejtsük el, hogy az igazán nagy pénzeket általában nem a bérből és fizetésből élők viszik haza, a fizetési átlagban viszont csak azok vannak benne. Tehát ha valaki jól menő vállalkozásbol kivesz több millió osztalékot az nem befolyásol.

2021. márc. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"De egy egy extrém magas fizetés nem igazán rántja fel"

Nem is ezt mondtam, hanem hogy egy kimagaslóan jó fizetés IS MEGEMELHETI sok nagyon szar fizetés mellett az átlagot. A baj az, hogy nagyon aránytalan az eloszlás, az átlaghoz közel kevesen keresnek, míg alatta rengetegen és felette is csak kevesen, viszont ők sokkal, de sokkal többet. Lásd a példát. Van 10 ember, ebből 1 baromi jól keres, akár milliós bevétele van havonta, van 2-3 aki átlagosan, a többi meg nyomor szintjén. És ez jellemző az egész országra.

2021. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%

Nem ez a jellemző, ezek ilyen idiota példák hogy 10 minimálbéres és egy milliós. Valóság meg az hogy több ezer minimálbéresre jut egy milliós ami érdemben nem befolyásol kb semmit.

És de, rengetegen keresünk átlag közelében vagy picivel felette/alatta (én pl bruttó 600).

2021. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
52%
Budapesten 300 nettó alatt már nehéz keresni, a legtöbb ember 3-400 ezer nettóakkal dönget.
2021. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Soproni vagyok de itt lehet passzol ez az átlag. Igaz, hogy a környéken évi 14x minden második ember euróban kapja a fizetését. 100 000 ember ingázik naponta a nyugati hatàr széléről

.

2022. febr. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!