Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A programozás mennyire jó...

A programozás mennyire jó munka ha nem csak a fizetést nézzük?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Engem az zavar benne, ha a pénzt tényleg nem nézzük, hogy ha tiszteled a szakmát akkor folyamatosan képezned kell magad, értened kell sok mindenhez így (ha így fogod föl), nem heti 40 órát dolgozol, hanem mondjuk 70et (és csak emellé jön a rekreációs gépezés pl film újság vagy játék a haverokkal) szóval simán kijön a napi 14 óra számítózás.
2021. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

István szabadidejében is programozik, szereti a komplex problémák megoldását és hogy a munkája nagy részében zavartalanul, egyedül tud dolgozni. Istvan szerint nagyon jó munka a programozás.

Ignác viszont nem képes egész nap a gép előtt ülni, egy igazi társasági ember, inkább szeret emberekkel foglalkozni és nem érdekli ot a digitális világ. Ignác szerint nagyon rossz munka a programozás.


Kinek van igaza?

2021. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a személyiségedtől és a munkahelytől is függ. Ha ki nem állhatod a kódolást, képtelen vagy magas szinten logikusan gondolkodni, türelmesen hibákat keresni, új dolgokat tanulni, meghallgatni vagy elmagyarázni valamit amit valamelyikőtök nem ért, vagy neked túl unalmas az ülőmunka, akkor nem neked való. Néha monoton, kreativitást nem igazán igénylő feladatokat is kap az ember. A jobb helyeken vannak rendszeres reggeli meetingek, ahol be kell számolnod arról hogy mit csináltál, úgyhogy nem hiszem hogy jellemző lenne a lógás. (De nem is feltétlenül a számonkérés miatt tartják, hanem hogy lássák, hogy halad a munka, hol kell besegíteni.)

Olyan problémák lehetnek, mint bármilyen másik munkahelyen: nem illesz a csapatba, idegesítő a főnök, hangosak a kollégák...

A túlóra munkahelyenként változó, valahol tiltják, valahol nem fizetik, valahol kifizetik, valahol mindennapos, valahol csak néha, szállítás előtt van, vagy egyáltalán nincs. A munkakörülmények jók, általában kulturált kollégák vannak, és kényelmes tiszta irodában dolgozhatsz.

A fizetés az átlaghoz (mediánhoz) képest biztos hogy kiemelkedő, de ne gondold, hogy egy vidéki fejlesztő, vagy a Jóskapista Bt. frissdiplomás versenyzője olyan pénzeket akasztana le, mint amivel mindig dobálóznak. De tény, hogy egy hozzáértő átlag feletti életszínvonalat tarthat fenn.

2021. márc. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

#1, eletemben nem dolgoztam napi 14 orakat, pedig mar 20+ eve ezt csinalom, vezettem az orszag legnagyobb portalcsoportjanak fejleszteset is, most mar kozepvezetokent 45 embert (fejlesztoktol, designereken at PM-ekig) iranyitva, szoval elegge szeles kepem van.


A napi 8 orabol is olyan 6-7 ora a netto gep elotti elszamolhato ido, a tobbi az overhead (kave, megbeszeles, tervezes, stb.).

Nem art, ha neha 1-2 orat tudsz muvelodni munkan kivul is a szakmaban, de nagyon nem napi szinten. A legtobb tapasztalat ugyis munka kozben ragad rad, az olvasas nagyon nem ugyanaz.


Roviden: atlag napi 14 ora munkavegzest (tanulassal egyutt is) allitani nagyon-nagyon valotlan.

2021. márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
93%
Bele írta azt is hogy haverokkal játszik úgy azért kijöhet, bár én nem értek hozzá túl öreg vagyok
2021. márc. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
A 10-12 óra munka és hétvégézés sem ritka ezen a területen, én nem tudom alátámasztani a 4-es kommentet. Elég kemény határidők vannak, ehhez mérten sokszor durva a tempó is. Emellett az ügyfelek hulyesegeivel mindenki találkozik, meg ha közvetetten is. Illetve a programozó sokszor olyan állatfajokat se szeret, mint a projektmenedzser vagy saleses... nem könnyű munka ez sem, mint ahogy egyik se az.
2021. márc. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik, nagyon sok nagy programozo cegnel csak a melot kell megcsinalni, szoval ha az idod nagy reszeben pingpongozol, vagy xboxozol vagy csocsozol vagy kavezol az nem fog gondot okozni amig mellette a melot is megcsinalod. Eddig 4 cegnel dolgoztam, 3 nal volt direkt kialakitott szoba erre ( legalabb 1 ) es a 4.-nel pont akkor epitettek ezt amikor ott dolgoztam.

Szerintem ez nagyon nagyon fontos, ez is azt mutatja hogy a cegek nem rabszolgakent hajtjak ki a szart beloled hanem lehetoseget adnak szorakozni is.


Masik nagyon fontos dolog a home office, a jarvanyhelyzetben it szektorban a fizetes nott, es abszalut semmi negativ hatasa nem volt a munkavegzesre. Sok cegnek az eleteben ez a jarvany megmutatta hogy a full home officeos munkavegzes is meholdhato es mostmar sokkal nagyobb a nyitottsag ra a piacon

2021. márc. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

5 eve dolgozok itban, vannak haverjaim akik tuloraznak 10 orakat, nincsenek megfizetve erte... En is volt hogy az elejen tuloraztam, de akkor kb a melo volt az otthonom mert jobban szorakoztam a munkatarsakkal mintha egyedul otthon lettem volna. Ha porges van a meloba akkor 8 ora utan leteszem a lantot es nem erdekel ha felgyul az egesz se mert masnap is nap van. Szerintem az ember muszaj radikalisan kezelje ezt mert nem fizetik meg a tulorat es persze esetenkent a hataridok miatt kene 8+ orat dolgozni. Voltam olyan cegnel ahol ramszoltak hogy 4 kor miert megyek haza, hat szepen elmondtam hogy 7:30 tol megvolt a 8 ora es nekem ennyi volt. Parszor meg szoltak, de en szepen mindig megmondtam h lejart a munkaidom... Persze nem rugtak ki ez miatt...

Szóval amit mondani akarok, ha te engeded hogyntuloraztassanak es kiegessenek akkor fognak, ha nem akkor nem

2021. márc. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk más területről jöttem át, kb 1 és negyed éve vagyok a szakmában, bár az első 2 hónap egy vicc, azóta meg sokkal több egyéb szakmabeli(!) feladatom volt, mint kódolás.



A rugalmas munkaidő a jellemző, ez nagy plusz.

Gyakori az 'A' kategóriás irodaház.

A fizetés igenis jó sok más területhez képest és növekszik is. Én már most az átlagbért (nem a mediánt) kapom. Sok más munka illetve szakma esetén nem növekszik vagy nem ennyire (ha vált az ember, akkor se).

Alapvetően nem monoton! Nekem anno volt olyan munkám, ahol többszáz ügyfél adatait kellett összenézni minden nap. Na AZ monoton.

A home office ezen a területen a legelfogadottabb - pedig fizikailag sok más területen is lehetne. Itt a legesélyesebb, hogy 1-2 nap a COVID után is lesz.

Minimális szorgalommal is egy olyan karrierutat ad, ami biztonságot jelent illetve rossz munkahely esetén lehet váltani. Ez a kettő nem mindenhol van meg.



Sokakat zavar, hogy a gép előtt ülnek munkaidőben és sok hobbijuk miatt otthon is.

Annyira nem tudok egyetérteni abban, hogy zavar.

Az miért lenne jobb, ha a melóban papírokat kellene tologatni - ugyanúgy ülve, ráadásul jobban görnyedve, mert a papírt nem lehet (nehezebb) magasra tenni, az asztalon feküdne, majd otthon a netes cikkek, fórumok helyett papíralapú újságot lehetne olvasni, szintén ugyanúgy görnyedve és ki tudja, milyen lámpa fényénél, ami akár a szemet is rontja.


Engem inkább a nagyon kevés szabadban lét illetve a sok ülés zavar.

2021. márc. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%

Szia!

Csináld! Brutto 15millió most a fizum, 19 évesen.

Netto 9975000e HUF amit utal a cég. Diplomám nincs még belőle, mert előbb szeretnék 3gyereket csinálni valakinek, hogy legyen egy 100-assal több a nettó fizum.

Őstehetség vagyok szóval nem lehetetlen ez a fizu.

2021. márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!