Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek a kamionos...

Mi a véleményetek a kamionos szakmáról,életről?

Figyelt kérdés

#szakma #élet #sofőr #kamionos #Track driver #Lkw fahrer
2021. márc. 9. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Röviden összefoglalva: cigány élet.

Logisztikában dolgozom, apám belföldi fuvarozó, nagybátyám nemzetközi sofőr.

2021. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Bővebben is érdekelne.


Előre is köszönöm,további szép napot.

2021. márc. 9. 13:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi érdekelne bővebben, mint vélemény?

Irreálisan sokat lehet keresni vele (majd ezért jól lepontoznak, felelősség, időbeosztás címszóval), de szar meló alapvetően, ha fülkében kell aludni. Minden nehézségével annak a ténynek, hogy 4 nm-en folyóvíz nélkül kell élni. Életed nincs mellette, a sok pénzt, ha nem elk/rvázod, akkor elkölteni is nehézkes. A világlátás jól hangzik, ha autópálya pihenők és városszéli ipari parkok jelentik a világot neked. Emellett baromi nagy az időnyomás. Persze most a klasszikus hetelős kamionos munkára értem. Belföldes munka megint más, ahogy a speciálisabb járművek is (trailer, élőállat, billencs, tartály, darus stb stb)


#1

2021. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Csináltam 15éven át, aztán visszatertem az eredeti szakmámhoz (asztalos)

En imádtam minden egyes percét, a családalapítás miatt hagytam abba... részben igaza van az előttem szólóknak, de ezt a sok rosszat, jól is fel lehet fogni...

Bejártam egész európát, fel oroszországot, törökországot, egyszer még Kazahsztánban is voltam.

Jó ott nem voltam nyugodt, de tetszett az élmémy...

Európában és oroszországban jártam legtöbbet, miután kitapasztal9d hogy hol lehet, hol érdemes parkolni, hetvégeken, kamionstoppnal, kirandultam is hatalmasakat, fülkében hordtam egy összecsukható bringát is, így jó nagyokat túráztam is, soha nem álltam be az alkoholizálós kamionparkolós sorba...

Nézd st22lacikát youtube-on, ő is frankón tolja, megragadja a szakma szép oldalát.

2021. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Ja és nem a kamionos keres irreálisan sokat, az átlag szakmák keresnek irreálisan keveset.
2021. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Hogy ez nem élet
2021. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#3-4

2 hét munka 2 hét pinenő vagy 1 hét pihenővel sem lehet ki bírni?

Engem leginkább az vonzana hogy 2 hét munka után 2-1 hét pihenőm van ahol teljesen szabad vagyok,ki pihenem magamat aztán ebből a fizetésből már tudok is kezdeni valamit az életemmel.

Hetelős munkák nem nagyon tetszenek mivel ott 1,5-2 napom szabad csak,ott ki sem tudnám pihenni magamat,mindenképpen olyan céget keresnék ahol 2 hét munka után minimum 1 hét pihenő jár.

Leginkább 2/1 ben csinálnám az elején hogy össze gyűjtsek valamennyi tőkét,ezekután 2/2 ben csinálnám.

Azzal semmi bajom ha az ipari parkban kell hétvégéznem,biztos vagyok benne ha nem szakad az eső be megyek a városba gyalog vagy biciglivel,de lehet hogy pont a természetbe megyek el sétálni.

Nem tudom,ti hogy látjátok válaszolók?

Ha csak pár évig is csinálnám az is butaság lenne?


Itt vagyok húszas éveimben (23),valamit kéne kezdenem magammal mert sehová sem jutok így,nem motivál annyira a pénz de havi 140-150ezer nem valami motiváló,négy fal között sok emberrel pedig nem tudok sokáig dolgozni,főleg hogy még szombaton is kell dolgozni,semmi szabadságom nincs,legalább is én így érzem.

Persz nyugatabbra van olyan munkahely ahol 4 nap munka 3 nap pihenő,na ott már több időd van magadra és még szépen meg is tudsz élni állítólag.

Most ha el megyek egyetemre és tanulok 5 évet de előtte újra kell érettségiznem is hogy jobbak legyenek az eredményeim akkor előrébb leszek? 30 éves koromig tudok pénzt gyűjteni és mellette szórakozni is?

Öregen már úgy is mindegy mennyit keresek,akkor már nem tudok szórakozni csak gyógyszerekre költöm a pénzt.

3-4 műszakban sem szeretnék örökké dolgozni,rendesen azt érzem hogy semmi szabad időm sincs.

Próbálok pozitív maradni de egyre nehezebb így.

2021. márc. 9. 15:56
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Merre laksz?
2021. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tanulj, képezd magad valaminolyan iranyba, amiből tudsz egy otthoni sufniban, műhelyben olyan dolgokat barkácsolni, amit el lehet adni, vagy akár kepszerkesztők stb gepes cuccok, rengeteg lehetőség van, keress valamit ami érdekel... és ne a fizetésedre kelljen hagyatkoznod... nekem jelenleg asztalosként vidéken 180.000a havi fizetésem, de itthon barkácsolt dísz és használati tárgyakból, szezonális cucvokból jelenleg pl virágládának es húsvétos bizbaszoknak van szezonja, simán megvan egy havi 150-200ezres zsebpénz... ezt nyáron még kiegészítem altalában gyerek játszóházakkal "manóházakkal" azokon darabonként keresek 3-400.000ret... ehhez mellékállású vállalkozóként alanyi adómentesen számlaképes is vagyok és azt csinálom amit szeretek...

De van egy haverom, szintén asztalos, ő pl tervezni szeret, de magát az asztalos munkát utálja, vett tervező programokat, látványtervező programokat, megtanulta őket kezelni, most százezreket keres 1-1tervvel...

Aztan nem kell hozza mérnöki diploma...

Szóval ha csak a pénz és q szqbadidő motivál,m ne menj kamionozni, tipikus befásult mogorva életunt kamionos lennél...

Keress egy kreatív hobbit és kesz, minél jobban szereted, anál több időt tudsz beleölni, anál jobb zsebpénzt hozhat.

2021. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8 Heves megye.


#9 Érettségi után el mentem asztalos szakmát tanulni,meg is próbáltam a szakmát is megszerezni de egyszerűen sajnos nem szerettem meg,így 1,5 év után be láttam hogy ez nekem nem fog menni,be is fejeztem,akkor is mondák a mesterek mennyi pénz van benne, de amit nem szeretek azt nem tudom csinálni hosszú éveken keresztül és ez be is igazolódott.

Igazad van,tanulni kell,csak pontosan mit azt nem tudom?

Annyi minden van csak bele kéne látnom,fel kéne találnom magamat.

Nem tudom hogy az számít e hogy szeretek vezetni?

2021. márc. 9. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!