Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külszíni bányász tanfolyamot...

Külszíni bányász tanfolyamot érdemes lenne elvégezni? Mekkora fizetésre lehetne számítani?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Hali. Egész pontosan milyen tanfolyamra gondoltál?

A fizetés az a képesítéstől, munkahelytől, beosztástól, munkarendtől, stb függ.

Bányamérnök vagyok, ha kicsit konkretizálod segítek.

2021. márc. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hello

Erre gondoltam pontosan

[link]

2021. márc. 15. 17:39
 3/9 anonim ***** válasza:

540 óra alatt ennyit elsajátítani lehetetlen. Esetleg tisztában leszel az alapokkal.

Az utolsó 4 felsorolás az ami kapufás. Az igen kemény feladat.


Ásványvagyont felmérni, termelvényt, készletmennyiséget becsülni, mérni.

Ezt a geológia és geofizika szokta megbecsülni és a bányamérés felmérni.


Meddőt elhelyezni, hányófelületet kialakítani.

Ez azért nehéz mert a hányó az már töltött talaj és teljesen más geotechnikai jellemzői vannak. És ha egy fél millió tonnás hányó megcsúszik nincs ami megállítsa.


Felszíni vízelvezetést kialakítani.

Ez mondjuk nem olyan kacifántos, itt a csorgákkal kell jól bánni és optimális helyre kijelölni a zsompokat a rendelkezésre álló szivattyúk figyelembe vételével.


Művelési határokat, tevékenységi területeket kijelölni.

A határok kijelöléséhez (pl. bányatelekhatár, védő- és határpillérek) hites bányamérők kellenek mert ezt le kell adni a hatóságnak. A művelési határokat is le kell adni mert csak azon belül termelhetsz.

Az aktuális tevékenységi területekhez elég az aknász is.


Mindezeket figyelembe véve még akár jó is lehet. Elvégzed és egy bánya felvesz dolgozni valamilyen munkakörbe, egy idő után lehetsz aknász vagy később műszakvezető is. Bányája válogatja, hogy kinél milyen munkakörök vannak.

Amire viszont egy bányában MINDIG szükség van azok a villanyszerelők, lakatosok, gépkezelők. Nélkülük megáll az élet. Hidd el. Én a mérnökségnél vagyok de ha ők nincsenek akkor a hajamra kenhetek mindent. :)

2021. márc. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 geo-logic ***** válasza:

Akkor már inkább bànyamérnökök képzés Miskolci Egyetemen.

Elhelyezkedés garantált itthon és külföldön is.

2022. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az egy mesterszak. Nekem még emelt érettségim sincs
2022. jan. 20. 22:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem csak mesterszak. Van BSC is belőle bár ahhoz is kell emelt érettségi. De nem lehetetlen azt sem letenni.

Jó hely ám a Miskolci Egyetem. Hajrá! 💪😁

2022. jan. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Van alapszak? Hol? Én csak ezt találtam.


[link]


Ez mesterszak.

2022. jan. 21. 12:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Műszaki földtudományi alapszak. Azon belül a harmadik félévben szakirány választás. És ott lehet választani a bánya-és geotechnika szakirányt.

Van még földtudományi szakirány. Hidrogeológia, olaj és gázmérnöki. Mindenki azt a szakirányt igyekszik választani amilyen MSc-re akar továbbmenni.

A BSC oklevélbe az lesz beírva hogy földtudományi mérnök, bánya és geotechnika specializáció. Nekem legalábbis ez van beleírva de ez szerintem nem változott. Aztán mentem MSc-re.

2022. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi van még nyersanyag előkészítés is. Az eljárástechnika.


Ezek vannak a földtudományin belül. A környész és a földrajz az másik alapszak.

2022. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!