Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit vennétek 5 millió forintból ?

Mit vennétek 5 millió forintból ?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy ti mit kezdenétek 5 millió forintal ?

21 éves vagyok, jónak számító fizetéssel kinéztem egy autót ami nekem részben hobbi is lenne de tudom hogy pénzügyi szempontból nem érné meg.

Ti mit csináltok ennyi pénzel ?

Esetleg befektetnétek valamibe ?


2021. márc. 15. 08:55
A kérdező szavazást indított:
Autó
Befektetés
Valami más
45 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
23%
Ingatlan
2021. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
64%
Venném is meg az EVO-t :DDD
2021. márc. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Kicsereltetnem a hazon a tetot.
2021. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
57%
Lehet jó néhány fiatal csajt megdöntesz majd az 5 milliós autó segítségével, de évek múlva pedig verni fogod a fejed a falba, hogy így elb*@sztál 5 milliót a semmire.
2021. márc. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Betenném a többi közé ahhoz, amiből ingatlant akarok venni.
2021. márc. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen helyzetben én megvettem az autót és nagoyn nem bántam meg. Most tartok ott, hogy mérlegelni kell, hogy egy drágább, szintén hobbi autó vásárlása, vagy tovább gyűjtés házra. Nagyon nem könnyű.

De én azt mondom, most vagy fiatal, egy 5 milliós élményautó nem akkora nagy dolog. Pláne ha ilyen fiatalon van ennyid.

Nem tudom honnan van ez a pénz, de 12 évesen ennyivel rendelkezel az vagy extrém magas fizetést jelent, vagy extrém jómódú szülőket, gondolom nem fog ez az összeg olyan mértékű pénzügyi törést okozni, ami meggátol majd középtávon bármilyen más terved finanszírozásában.

2021. márc. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%

*21 évesen természetesen


#6

2021. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
97%

6. De hát semmit nem tudsz a kérdező hátteréről! Lehet 5 milliót örökölt a nagymamájától és egyébként pizzafutár 200 ezerért. De az is lehet, hogy az apja havi milliókat kereső vállalkozó, a kérdező maga is 100+ millió felett örököl majd egyszer és igazából már most sincs gondja a pénzre és soha nem is lesz.


Ne feltételezd egyből, hogy biztos gazdag a kérdező. Az átlagos, de még a csóró emberekkel is sokukkal előfordul életükben 1-2-szer, hogy nagyobb összeghez jutnak, csak sokszor elverik hülyeségekre.

2021. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

23 éves vagyok, jelenleg (már) nincs ekkora megtakarításom, de az elmúlt pár évben én is "elvertem" egy kb ekkora összeget. Külföldön szereztem egy alapszakos diplomát belőle, és azon kívül egy évet éltem Kínában, hogy megtanuljak folyékonyan Kínaiul (persze már évekig tanultam előtte, ez csak a C1-C2 szinthez kellett).

Nem tudom hol élsz, én Budapesten és az agglomerációban fölváltva, és konkrétan büntetésnek érezném ha lenne autóm. Volt korábban egy nagyon menő autóm nekem is, kb 2 milliós értékben, jó érzés összeszedni a haverokat ha megyünk kirándulni vagy ilyesmi, meg persze a lányok is szeretik, de szerintem végtelen jobb helye van ennek a pénznek. Ha nagyon nincs felétek tömegközlekedés, akkor is max valami kicsi Toyotát vagy Hondát tartanék fönn.


Nem tudom mivel foglalkozol, de szerintem inkább költsd ezt a pénzt valami fain oklevélre, nyelvtanulásra, meg egy polcnyi könyvre.

Remélem megtérül.

2021. márc. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
66%
#8: Pont azért írtam, hogy nem önerőből van valószínűleg, vagy ha mégis, akkor is olyan helyzetben van, hogy ilyen fiatalon van ennyi "eltapsolható" pénze, akkor anyagi oldalról nézve nyugodtan megveheti. számtalan módon juthat ilyen összeghez egy fiatal, de szerintem az a ritkább amikor ez abszolút egyszeri összeg és utána nyomorogni kell tovább minimálbérért.
2021. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!