Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Japánban van lehetőség alacson...

Japánban van lehetőség alacsonyabb életszínvonalon élni a japán átlagnál, cserébe viszont kevesebbet dolgozni?

Figyelt kérdés
A japánoknak lenne lehetőségük kevesebbet dolgozni, kb. mint amennyit mi dolgozunk, cserébe viszont kevesebbet keresni. Ha igen, hogyan lehetne Japánban megélni így, tekintve a japán órabért. Ez a kérdés Koreára is vonatkozik, ott is hasonló a helyzet.
2021. márc. 18. 13:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Az első mondatból egyébként elfelejtettem a kérdőjelt, nem kijelentés volt.. Egyébként Japánban mennyi a minimális munkaidő (félállásra gondolok, bár nem tudom, hogy Japánban van e ilyen), azaz minimum hány órát dolgoznak a japánok.
2021. márc. 18. 15:58
 12/17 anonim ***** válasza:
94%
Egy újabb anime rajongó kislány aki keletre költözésről fantáziál, anélkül hogy tényleg fogalma lenne az ottani kulturális háttérről...
2021. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Honnan veszed, hogy az vagyok. Lehet, hogy csak egy unatkozó felhasználó, aki hallott róla, eszébe jutott egy ilyen kérdés, amit úgy dönt, feltesz? (Egyébként férfi vagyok). Amúgy miért akarnák keletre menni, talán jobb lenne ott?
2021. márc. 18. 16:08
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Akarnék


És szerintem jobb, nekem nagyon tetszett ott az egész miliő.

2021. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Turistaként én is szívesen meglátogatnám, érdekes hely, főleg Tokió és Kiotó, viszont inkább nem költöznék oda.
2021. márc. 18. 16:42
 16/17 anonim ***** válasza:

Japánban is létezik részmunkaidős foglalkoztatás. Jellemzően diákok dolgoznak így, vagy háziasszonyok, akiket eltart a férjük, de azért jól jön némi mellékes zseton. Idősek is szoktak részmunkaidőzni nyugdíjkiegészítés gyanánt.

Minimális óraszám nincs, annyit dolgozol, amennyiben megállapodtok a céggel.

És hogy hogy lehet ebből megélni? Nehezen, ha nincs mellette más forrásból bevételed :)

2021. márc. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Gyenge a szoc. háló.
febr. 5. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!