Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt esetleg olyan, aki...

Van itt esetleg olyan, aki légiutas kísérő? Érdekelne nagyon ez a pálya, csak nem tudom, kitől érdeklődjek. Na meg jó lenne egy kis tanácsadás is, mert most leszek 20 éves, így egyedül félek picit elindulni, elfogadnék pár tanácsot...

Figyelt kérdés

2021. márc. 18. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Hát én nem túl vonzó dolgokat hallottam...

EGyrészt ha egyáltalán felvesznek, és elvégzed a tanfolyamot, utána nem leszel alkalmazott, hanem egyéni vállalkozóként dolgozhatsz (LOT) - ergo alvállalkozó leszel... Nincs szabadság, nincs fix fizetés..... Ha szólnak, ugrani kell....


A Wizz-nél kihelyezhetnek utána tetszőleges reptérre akár egy évre is, és onnan kell dolgoznod.

2021. márc. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A következő 3-4 évben Bem nagyon lesz új képzés. Így is munka nélkül van a stuvik 90%-a...
2021. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
*nem nagyon
2021. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Boldog békeidőkben a lot-os légiutas-kísérők jól kerestek (magyar viszonylatban), EV ide vagy oda. Nem kell ettől annyira félni. Persze most megszívták, de azok is, akik alkalmazotti viszonyban voltak.

A Wizzre írt állítás meg más cégekre is igaz. Ha egy arab társasághoz mész, ők ki is költöztetnek Dubaiba pl.

Kérdező, ezekkel nyilván tisztában kell lenni, de ha vállalod, a stewardesskedés egy nagyon szép hivatás.

Hol szeretnél dolgozni? Wizzair Bp bázison pl jó eséllyel többnyire a saját ágyadban alszol, ritka az ún. lay over, mikor kint kell maradnod valahol akár napokig is. Persze a külföldi munkavégzéstől akkor sem szabad megijedni, mert valóban kihelyezhetnek máshova.

Ha nem számít, hol dolgozol, akkor meg lehet menni Ryanairhez, Easyjethez, Emirateshez stb. Utóbbiak persze jóval szigorúbbak, mert óriási a túljelentkezés, érdemes valami plusszal kitűnni (több idegen nyelv magas szintű ismerete, más társaságnál repülés, vendéglátós, eü, reptéri munkatapasztalat, ilyesmik).

A felvételi követelmények változnak cégenként, de pár alap dolog általában mindenhol elvárt. Csinos, arányos alkat, legalább 158-160 cm-es magasság és/vagy egy adott határ elérése kézzel cipő nélkül, úszástudás, erős angol, egyenruhában nem látható tetoválásod lehet csak.

2021. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából 176 cm vagyok, 61 kg. Szerintem ez megfelelő lenne. Igazából egyelőre, mivel most leszek 20 éves, így Bp-re költöznék. Később, ha úgy adódik, akkor szívesen kiköltöznék akár egy évre is bárhová. De végleg tuti nem. Nyilván a fizetés is fontos nekem. Két nyelvvizsgával rendelkezem, némettel és angollal.
2021. márc. 19. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!