Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy fiatal párnak...

Szerintetek egy fiatal párnak mennyi fizetés lenne a reális?

Figyelt kérdés
Vegyünk egy 20-as éveiben járó fiatal párt, önálló életkezdés előtt járva. Kb. mennyi fizetés lenne az ideális úgy, ha még a szüleikkel tudnak otthon lakni, de mellette gyűjtenek saját ingatlanra, későbbi gyermekvállalásra, mellette van havi kiadásuk (pl. utazási költségek, élelmiszer, stb.).

2021. márc. 20. 07:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?


Mondjuk meg, hogy mennyit szeretnél keresni?

Vagy, hogy mennyi az a pénz amit egy palyakezdő meg tud termelni egy munkahelyen?



Vagy ez ilyen siránkozós kérdés, hogy jajj de rossz neked? 🤔

2021. márc. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

20 as eveibe jaro na ez osztan elgge szetvalassza az embereket

Elmondom az en fizum hogy alakult

20-24 - minimalber

24 - 26 minimalber x2

26 - 27 minimalber x3-x3.5


Mennyi eleg egy parnak budapesten kozos albiba, sztem 400 nettobol mar lehet felre rakni is, de ez NAGYON függ attol hogy mennyit koltotok mire, milyen kulonleges dolgokat vesztek, minden evben az uj iphonet megvesziteke hitelre stb...

2021. márc. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre nem lehet válaszolni. Minél több, annál jobb nyilván.

25 éves koromig csak az ösztöndíjam volt a bevételem nagyjából. Ez havi 60-70 ezer forint volt jobb félévekben. Utána 1-1,5 évig nettó 150-200 ezer között volt a fizetésem. Így ismertem meg a párom aki akkor 300-at keresett. Albérletben laktunk, kijöttünk, de csak minimális megtakarítást tudtunk képezni. Ez végül egy lakás minimális önerejére pont elég volt 27 éves koromban. Most 30 vagyok. Az akkori párom már a férjem és 1 millió körüli közös nettó bevételünk van. A saját lakásunkban nevetséges törlesztő mellett, kényelmesen élünk. Szerintem ez lenne az ideális már a kezdetektől, de a munkaerőpiac nem így működik. Pályakezdő mérnökként a tudásom nettó 150 ezret ért. Ez akkor marha rosszul esett az önérzetemnek, de ma már belátom, hogy a valós gyakorlati tudásom tényleg nem ért többet. Talán még annyit sem hónapokig.

Reálisan nézve a képet, ha mondjuk otthon élve a korai 20-as évektől 100-100 ezer forintot félre tudtok tenni havonta, akkor szerintem már tök jó helyzetben vagytok.

2021. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs konkrét válasz, mert minél több, annál jobb. Mikor még nincs saját lakásod, nincs az a reálisan elérhető bér, ami elég lenne, hogy belátható időn belül legyen.
2021. márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Hely és igény függő a dolog.

Vidéken, egy nem megyeszékhely városban élve, nettó 200 ezres fizetés fejenként már teljesen korrekt, a 20-as éveik közepén. Ha mindketten otthon élnek akkor akár az egészet félre tudják tenni.

Megyeszékhelyen kb fejenként 250 ezer ami talán jó.

BP-en szerintem 300-350 között fejenként.

2021. márc. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

A bért nem az határozza meg, hogy hol laknak, mire, mennyit költenek és milyen terveik vannak, hanem, hogy mihez és mennyire értenek.

Innentől a kérdés értelmetlen. Max azon lehetne agonizálni, hogy mennyi lenne egy utópisztikus világban a minimum, amit bármire megkaphatnának.

2021. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mennyi a reális fizetés MILYEN MUNKÁRA???

Nagyon egyoldalú a kérdés, mert hiányzik belőle, hogy milyen minőségben és mennyit hajlandó dolgozni ez a fiatal pár. Meg az is, hogy mennyit tanultak ehhez korábban. Nyolc általánosuk van, és nem értenek semmihez? Vagy hiányszakmában van jó végzettségük, keresett szakképzettségük. Szóval mintha csak az igény-oldal lenne forszírozva, elvégzett munka nélkül...

2021. márc. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6:

Érdekes, ezek szerint duplazódott a hozzáértésem, mikor Budapestre költöztem...

2021. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Érdekes, hogy a kérdés, a "hol laknak" témakört a szülőknél, majd saját ingatlan vonalon közelítette meg...


#6

2021. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!