Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemzetközi gazdálkodás diplomá...

Nemzetközi gazdálkodás diplomával lehetnék közgazdasági elemző vagy ahhoz inkább elvárják az alkalmazott közgazdaságtan diplomát?

Figyelt kérdés

2021. márc. 24. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Ng alapképzéssel is be lehet idővel kerülni komoly elemzői pozikba, nagyon jó szak az ng, de egy mester biztos nagy segítség lenne.
2021. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
nem igazán
2021. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Közgazdasági elemzőhöz már a felvételin is van lineáris algebra, a képzésen meg sok az ökonometria. NG-n se linalg, se ökonometria nincs, így elég nehéz lenne onnan Közgazdasági elemzőt jól csinálni.
2021. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3)

Nálunk BGE NG-n volt lineáris algebra. Nem tudom máshol mennyire mennek bele, de mi tanultunk vektorokat, mátrixműveleteket, determinánsokat meg asszem talán szinguláris értékeket is.

Ökonometria viszont valóban nem sok volt sajnos.

2021. márc. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

4)

Bocsi, a BCE-s NG-ről írtam, ott nincs.

2021. márc. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem ugyan azt tanítják mindenhol?
2021. márc. 31. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Apró nüansznyi eltérések vannak azért bőségesen, de a saját benyomásom alapján a Corvinus, BME, ELTE és a BGE nagyjából fedheti egymást, felületes baráti csevegések alapján nekem ez jött le. Az oktatógárda egy része biztosan párhuzamosan tanít több helyen.

Én a BGE-n végeztem, velem párhuzamosan egy nagyon jó barátom a BME-n, és érdekes módon a BGE Ng-n sokkal részletesebb a stat1-2 mint a BME-n (ami meglepő számomra mert a BME mégis csak a BME), a BME-s viszont a vállgazd 2 féléves volt, nekünk meg csak 1.

Olyan is volt hogy elszúrtam a tárgyfelvételt, és az oktató fölajánlotta hogy járjak be a Corvinusra gyakorlatra, mert ugyan azt adja le mind két helyen.

Macroból viszont nem akarom elhinni hogy máshol ilyen keveset tanítanak, mi átvettük a samuelson-nordhaus féle economicsot, de a vizsga pl már vicc volt.

2021. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!