Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erősáramú elektrotechnikus...

Erősáramú elektrotechnikus végzettséggel lehetek villanyszerelő is? Szeptemberben kezdem az iskolát esti szakon, eredetileg villanyszerelőnek szerettem volna elmenni, de láttam van ez a képzés is. (többi lent)

Figyelt kérdés
Valaki tud ebben pontos információt adni? Mert sehol nem találok konkrét dolgokat. Csak mert ha teljesen különböző dolgokról van szó, akkor lehet még meggondolom, és inkább átjelentkezek villanyszerelő szakra, szóval fontos lenne!!! (érettségim van) 23F

2021. márc. 26. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ehhehe. Most jöttem rá, hogy ezt reggel megválaszoltam, és nem küldtem el. :D

Na mindegy, most már annyi másodperc sem volt, tehát a mai napon délután fél három után 10 perccel is érvényes a

21/2010. (V. 14.) NFGM rendelet

az egyes ipari és kereskedelmi tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítésekről

amelyikben a

"Melléklet a 21/2010. (V. 14.) NFGM rendelethez"

nellékletben a

"10. Villamosenergia ipar"

című táblázat

2 sora

szerint a válasz igen.


Ha nem találtad meg, akkor keress veszélytelenebb pályát. :)

2021. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem keresek másik pályát mert nagyon elhatároztam magam, köszönöm a segítséget
2021. márc. 26. 21:58
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez az álmom
2021. márc. 26. 22:54
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor hajrá! Bármi szakmai kérdéssel jöhetsz majd ide.

Komolyan tanácsolom viszont, próbáld meg a jövőben a humort felismerni.

2021. márc. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Engem nemrég ugyanez a kérdés érdekelt, és úgy hallottam, hogy az erősáramú elektrotechnikus inkább középvezetői állásokhoz, jellemzően áramszolgáltatókhoz nyitja a kapukat; jó eséllyel beosztottak munkáját is kell felügyelni, arról excel táblákat kitöltögetni.

Pont emiatt én is inkább a "sima" villanyszerelővel szemezek jobban, "odamegyek-bekötöm-hazajövök".


Amúgy melyik városban nézted a képzést? Lehet, hogy osztálytársak leszünk? :D

2021. ápr. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Annyi még, hogy elvileg erősáramú elektrotechnikus, sőt, a villamosmérnök is szerelhet villanyt, csak állítólag be kell hozzá regisztrálni - de papírnak úgy olvastam, elfogadják a magasabb szintű képzéseket. Csak ugye nem az a mindennapos gyakorlat, hogy ök villanyt szerelnének.
2021. ápr. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"sőt, a villamosmérnök is szerelhet villanyt"

Miután az #1 hozzászólásban egy hete beírtam a rendeletet, amelyik szerint nem... :D


"arról excel táblákat kitöltögetni"

Az milyen jóleső érzés, ha az emberről kiderül, hogy nem bírja a fizikai munkát, térde, csuklója, dereka tönkremegy...

2021. ápr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

...valamint a különbség - elvileg - kettő, az egyik az, hogy az elektrotechnikus elméletileg képzettebb, a másik meg az, hogy a villanyszerelő meg kettővel több könyököt hajlított. Namost, több elméleti tudás birtokában a villanyszerelő munkájában kevesebb veszélyforrás lesz elrejtve, a technikus meg 3 napi munka után felzárkózik a gyakorlati tudásban. Hát ezért jobb technikusnak tanulni akkor is, ha odamegy, beköt, hazamegy. Mert akkor pontosan tudja azt, hogy miért kötötte melyiket hová. Olyan elemi dolgokról nem is beszélve, hogy technikus tán nem keveri a szezont a fazonnal a saját szakmáján belül, amely kétségbeejtő dolgokat villanyszerelős fórumokon lehet olvasni. Például, hogy a mágneskapcsoló behúzott állapotban vesz fel több áramot. A lóizét. :D A tizedét veszi fel behúzott állapotban. De ez nem csak egy elméleti probléma, hanem pont, hogy gyakorlaban is kell, mikor keresi a hibát, hogy miért melegszik.


Nyilván arról az elméleti állapotról beszéltem, hogy a képző intézmény teljesíti az elvárásokat. Lehet nagyon sekélyes technikusképzés is, meg nagyon nívós villanyszerelő képzés is.

2021. ápr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor a technikusira megyek! Debrecenbe fogok tanulni!
2021. ápr. 3. 14:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor távol leszünk, én Pest megyében megyek majd. Sok sikert! :)
2021. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!