Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szép kártya juttatásnál idén...

Szép kártya juttatásnál idén hogy van ez?

Figyelt kérdés

Általánosságban elmondható, hogy a vendéglátás fület használom ki leginkább, azonban a kedvezményes adózás felső korlátja miatt a munkáltatómtól csak évi 150 ezer forintot kapok erre.

Létesítettem mégegy munkaviszonyt a főállásom mellett, ahol azt az információt kaptam, hogy jelen év június végéig ez az együttesen adható korlát nem 150 ezer forint, hanem 265 ezer. Vagyis amit tőlük kapok, azt egy az egyben utaltathatnám a vendéglátás zsebbe, úgyis kereten belül maradnék.

Node mivel ez éves keret, ezért nem igazán értem, hogy mivan júliustól? Most akkor kérhetem azt az évi 80 ezer forintot is oda, vagy nem?


2021. márc. 29. 09:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Júliustól (hacsak addig nem kavarnak rajta még egyet) lecsökken a kedvezményes adózású keret.

Én azt csináltam, hogy februárban egyösszegben kikértem az éves keretet amit a munkahelyem ad (nem kötelező havi bontásban kivenni). Mivel február július előtt van, többet tudtam kedvezményes adózással a kajazsebbe tenni.

2021. márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!