Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely váltásra készülőnek...

Munkahely váltásra készülőnek érdemes-e a mostani cafetéria határidőig nyilatkozni? Anyagilag jobban járok-e, ha megvárom az új munkahelyet?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen most jön a cafetéria (SZÉP kárlya) igény leadási határidő. Viszont tervezem minél hamarabb a váltást más munkahelyre. A HR-től azt a tájékoztatást kaptam, ha otthagyom a munkahelyemet, a SZÉP kártyára irt összeget levonják a fizetésemből. Mivel a SZÉP kártyára utalt összeg elköltése korlátozott, lényegében nagyon értéken alul tudunk érte vásárolni, ezért nem érné meg a fizetésemmel kiegyenlitenem ezt.

Szóval, ha most nem nyilatkozom, és mondjuk csak két hónap múlva tudok váltani, akkor miről maradok le?

Az új munkahelyemen időarányosan az ott munkaviszony kezdő időpontjától vagy visszamenőleg teljes évre lehet kérni a cafetériát?

Vagy teljesen lemaradok róla?



2021. márc. 1. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérj a mostani helyeden annyi időre, amíg maradsz, vagy úgy, hogy minden hónapban utalják a havi részt. Az egészet amúgy nem vonhatják le, csak az időarányos részt, de azt bruttósítva! Az új helyeden meg kérd attól, amikortól lehet (általában visszamenőlegesen az első napig, a próbaidő után).
2021. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sose hallottam olyat, hogy bruttósítva vonnák le.


Kérdező, szerintem extrém ritka, hogy egyben utalják a SZÉP kártyát, talán most a magasabb keret miatt kicsit gyakoribb. Nagy általánosságban havonta szokták. Az teljesen változó, hogy mikortól jár, én pl azt a verziót amit az egyes írt még nem hallottam, csak olyat hogy első naptól, meg hogy próbaidó végétől vagy a próbaidő lejártát követő hónaptól. Egész évre biztos nem kapsz cafit az új helyen, ezt bátran kijelenthetjük, és akár az is lehet, hogy annál a cégnél egyáltalán nincs. Összeg szintjén is bármi lehet, több vagy kevesebb mint most / hó.

2021. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!