Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten havi nettó 320...

Budapesten havi nettó 320 ezer forintból saját ingatlanban, hitel nélkül mennyire kényelmesen lehet eléldegélni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 29. 14:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha 0 hitel van, akkor viszonylag jól. Ez több, mint a pesti mediánfizetés egyébként.


Nehéz erre a kérdésre jól válaszolni, mert mindenkinek más az igénye. Valaki 500 ezerből vegetál, más 200 ezerből úgy érzi, hogy jól él.

Mindenesetre nézzünk egy példát, ahol kb középszinten lehet élni:


Rezsire számolj 40 ezret és akkor megvan a netflix és egy jó telefon előfizetés is.

Kaja mondjuk 50 ezer/hó.

Havonta szerintem 50 ezret tegyél félre nyugdíjra és aztán fektesd be abba amibe jónak látod.

Autó fenntartása havi szinten lehet akár 30 ezer vagy 70 ezer is, ez tőled függ, de számoljunk 40 ezerrel. (Vagy BKV havi 10 ezerért).

Utazás is egyéni, én 400 ezer forintból nagyon jó helyekre jutok el repülővel, ez havi mondjuk 35 ezer ft.

Ruha, szórakozás, pipere, tisztítószerek, hobbik: Erre is számolj max 40 ezret mondjuk és akkor nem csak a TV-t nézheted egy kőbambival a 4 fal között és nem kell szakadt ruhákban járnod sem.


Ha a fentieket összeadod, akkor marad havi 70-100 ezer forintod, amit pedig simán félre tehetsz minden másra (vagy akár többet is) + lesz értelmezhető méretű nyugdíj megtakarításod is.

2021. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
34%

Kevesebből, bérelt lakásban is jól éltünk ennyiből.

Azt azért vedd számításba, mielőtt elkezdesz tízezresekben számolgatni, hogy az éves kiadasaid nagy része nem parizerre meg egy utazásra fog elmenni.

Ha spórolsz is, mindig jöhet egy 50-100-200-as, nagyobb kiadás!

Egy idő után rájössz hogy szükséged lehet pl. ruhákra... néha nem árt ha el tudsz menni egy jobb helyre enni-inni... stb...

Aztán, minél inkább spórolsz, annál inkább lesznek ilyen kiadasaid! Saját lakás elnyel egy milliót is egy év alatt, ha mondjuk előtte 5 évig nem szántál rá...

Vagy mi van, ha egyszer csak besokallsz a 320 nettós élettől? Másra, többre, jobbra vágy, lazítanál mondjuk 6 hónapot, újat tanulnál, segítenél a rokonaidnak vagy bármi... és 0 a tartalék?

Munkanélkülisegről nem beszélve...

Szóval óvatosan a filléreskedéssel de a 320 korrektnek tűnik. Tedd az egyharmadat félre, de csak a nagyobb kiadásokra, ne abból akarj nagybefektetősdit játszani... és szuper életed lesz.

2021. márc. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%

Nekem volt egy 35 nm kislakasom, amikor ennyi lett a fizum.


Jól elvoltam, pedig kaját mindennap máshol ettem, nő vagyok, így becsuszott kozmetikum, ruha is minden hónapban.


Kb 2 milliót tudtam félrerakni 2 év alatt.


Mindkettő évben voltam külföldön, igaz wizzair-el és nem 5*-ban (London, Málta).


Utólag sokkal jobban spóroltam volna...

2021. márc. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást, utsóelőtti vagyok, tényleg érdekelne hogy mi nem helytálló a leírtakban. Jelenleg amúgy valamivel többet keresek, sajátlakás, nembudapest, és tényleg ezek a számok. 1 guriga megy idén csak a lakásra, a fizum egyharmada meg tartalékba az egyéb, komolyabb kiadásokra. Nettó 500 körül kezdenék felhalmozásban gondolkozni, addig felejtős. Teszem hozzá semmi bajom ezzel, dolgozni kell a bevételi oldalon is keményen... ami megint csak újabb kiadásokkal is jár, pl a tanulásra fordított idő alatt nem főzőcskézek annyit amennyit lehetne és szeretnék, de pl sportolni se árt ha az ember nem akar a táppénz miatt 100 ezreket veszteni évente. És akkor még nem beszéltünk az értelmes táplálkozásról se...
2021. márc. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!