Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kormányhivatali dolgozók...

Kormányhivatali dolgozók esetében mit takar a "Vagyonnyilatkozattételi eljárás lefolytatása"?

Figyelt kérdés
Hogy kell ezt elképzelni?
máj. 14. 19:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Vagyonnyilatkozatot kell tegyen, amit -elvileg- ellenőríznek. Komollyá akkor válik, ha a dolgozó vagyonában jelentős változás következik be, akár bejelentett, akár nem.
máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Letöltesz egy nyomtatványt (vagyonnyilatkozat), kitöltöd magadra, és a háztartásodban lévőkre vonatkozóan is (gyerek is része a háztartásnak). Majd leadod abban az időpontban, amikor kérik. Borítékba beletéve, lezárva, a lezárás helyén kézjegyeddel, valamint annak a kézjegyével ellátva, aki átveszi azt tőled. Tehát ő nem fogja látni annak tartalmát. Megőrzésre veszi át, bezárja a páncélszekrénybe, és ott őrzi.
máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"amit -elvileg- ellenőríznek."


Azt csak akkor nyitják fel, ha korrupció gyanújába keveredsz. Egyébként nem. A felnyitás is a jelenlétedben történhet csak.

máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi, azért nem hangzik épp bizalomgerjesztőnek, hogy kutakodhatnak pl. a bankszámlámon.

A család többi tagjánál mégis mi szükség van rá, és ha nem hajlandóak kitölteni?

máj. 14. 20:05
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Vagyonmentesrol nem hallottal meg? Schobertek is az egesz vagyonukat a gyerekeikre irattak, igy aztan pl a hazukat se viheti semmilyen vegrehajto.


Ha nincs es nem lesz takargatnivalod akkor fosnod sem kell tole.


Gondolom azert elvarod hogy ne legyen korrupcio az orszagban. Bezzeg ha tenni kell erte, akkor mar jonnek a kifogasok..

máj. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíteni tudom az #5-öst. Akinek nincs takargatnivalója, annak nem kell félni az ilyentől.
máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Egy egyszerű ügyintézői állásról van szó, semmi komoly, hogy a vagyonomról számot kelljen adnom bárkinek is. Szerintem ez magánügy, semmi köze egy munkahelynek ahhoz, hogy mennyi pénz van a számlánom.

A korrupció a legkevésbé se érdekel, nem foglalkozom más ügyeivel.

máj. 14. 21:01
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne menj oda dolgozni. Problem solved..
máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Törvény által előírt formanyomtatvany van erre.

Kitöltöd, beviszed.

Belerakjak egy borítékba lezárják és senki nem olvassa el sosem, amíg nincs gyanú, hogy korrupt vagy.

Ezt minden évben megcsinalod így látszik az esetleges irreálisan nagy gyarapodás a vagyonodban.


Házastársra is kerhetik, gyerekre nem amíg kiskorú.


Nekem évek óta van vagyonnyolatkozatom, sőt az enyém nyilvános is, mert kozszereplo vagyok.

Nem volt sosem gondom belőle.

máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Házastársra is kerhetik, gyerekre nem amíg kiskorú."


A háztartásodban élőkre kérik, függetlenül attól, hogy összeházasodtatok, vagy sem. Nem kérhetik, hanem kérik. Tehát a kiskorú gyerekekre is! Maximum ott minden vagyon rovatot áthúzol. Az én gyerekemnek van ösztöndíja például az iskolától, azt is fel kell tüntetni benne!

máj. 15. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!