Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban elég a 300...

Németországban elég a 300 euró kajára és mindennapos használati cikkekre?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 10. 09:06
 1/8 ascelpius ***** válasza:
57%
Havi szinten semmire se elég, napi szinten bőven kényelmes
2021. ápr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Egy főre elég. De okosan kell vásárolnod, ergo nem mindent a legdrágább helyen. Meg persze ez az igényeidtől is függ. Ha pl minden másnap kaját rendelsz, akkor nem elég.
2021. ápr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha normálisan akarsz étkezni elég szűkösen elég, mi 2őnkre egy hét alatt elköltünk kb 200-250 eurót, úgy hogy főzök is. szóval 800 euró egy hónapban, 400 euró/fő. Ilyenkor télen a zöldség/gyümölcs árak eléggé megtudják dobni.
2021. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Én éltem Németországban, de Magyarországon is kijövök kajával 45-50 ezer forintból 1 hónapban bőven, pedig 2 méter, 90 kilós ember vagyok. Most csak általában a szemléletről szeretnék írni, ami neked is kell majd, ha még nincs meg.


Annyi, hogy kevés fajta terméket kell enni. Kilós tészta, rizs, zab, kenyér, kilós sütni való hús, fagyasztott zöldség stb. Nem kell ezer féle dolgot összevenni. Ha elmegyek 7-10 napra bevásárolni, akkor nekem ritkán kerül 10-nél több fajta termék a bevásárlókocsimba (de azokból sok, pl 6 kiló hús, 4 kiló rizs, stb) Nem eszek nasikat, édességeket, chipseket, péksütikéket, stb-ket sem. Én már ezt szoktam meg és így hogy van már pénzem és megtehetném így sem engedem el magam ilyen szempontból, de akinek pedig spórolnia kell az ételen, annak ugyanezt tudom ajánlani. A legtöbb ember sajnos ahhoz van szokva, hogy bedobál ész nélkül minden szart a bevásárlókocsiba, ami nem is alapvető szükségleti cikk. Aztán hozzászokik és azokat már alapnak képzeli. Ez egyébként nem baj, ha van pénzed rá, csak sokan a csórók közül is ugyanígy csinálják, akik ezt nem engedhetnék meg.

2021. ápr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is csak tésztát, húst, gyümölcsöt, kenyeret, zabpelyhet, rizst, felvágottat, joghurtot eszem. Teát iszom, de nem nassolok. Cukrot sem veszek
2021. ápr. 10. 09:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom az elozo valaszolok, miket ehetnek... Mi ketten 500EUR-nal többett sosem koltunk kajara havi szinten. A kiadasainkat folyamat kovetem egy mobilapplikacioban, igy pontosan tudom mire mennyi megy el. Altalaban Aldi/Lidlben vasarolunk, illetve DM-ben vagy Kauflandban 1-2 dolgot, ami az elozoekben nem kaphato. Egeszsegesen etkezunk, halak, lazac, csirke, neha garnela, illetve sok zoldseg, gyumolcs (edesburgonya, afonya szoval nem az olcso etelek), illetve magok (kesudio, mandula). Ketten több, mint 6000EUR a bevetelunk havi szinten, szoval nem lehet mondani, hogy ezen sporolnank. Kivancsi lennek, hoy aki itt 400 eurot szamol 1 fonek, az mit eszik? Termeszetesen ha napi szinten kajat rendelsz ugy konnyen osszejon. Mi magunkra fozunk mindig, csak alkalmakkor eszunk etteremben/rendelunk.
2021. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6. Amikor bevásároltok biztos látod, hogy mások bevásárlókocsijaiban mennyi felesleges kacat van. Főleg csemegék, nasikák, amik kicsi méretűek, nem laksz jól velük, cserébe egységárban nézve kva drágák. Az üdítő és más drága italok is tudod mennyi embernek trendik víz helyett.
2021. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten kijövünk 300 euróból havonta.

De ez nagyban függ, hogy ki, milyen életet él.

Mi odafigyelünk az akciós dolgokra.

Ezzel rengeteget lehet spórolni.

Illetve, ha az ember nem vásárol össze-vissza mindent, azzal is sokat lehet spórolni.

De azért belefér a kóla, pia és némi nasi is a költségvetésbe.

2021. ápr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!