Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetem előtt bármilyen...

Egyetem előtt bármilyen munkára alkalmasnak éreztem magamat nulla végzettséggel most 20 évvel később 3 diplomával semmire? Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Itt vagyok egy szarul fizetett bohóc munkahelyen 40 évesen 3 diplomával. Egy diák a mekiben többet kap mint itt én. És miért vagyok itt ? Mert teljességgel elképzelhetetlennek tartom magam bármiféle munkahelyen. Alkalmatlannak tartom magamat bármire. Már rég nem is jelentkezek sehova mert minek fel se vennének, meg magamat se tartom alkalmasnak semmire, így jobb is ha nem vesznek fel, ha fel is vennének, 1 nap alatt kivágnának.

Így gondolom.

Ebből hova vezet az út?


Amikor egyetemista voltam ezer helyen voltam diákmunkán és sehol fel se merült hogy ne tudnám csinálni -miért ne tudnám gondoltam. AHogy más megállja a helyét úgy én is megállom, mert miért ne állnám. Gondoltam ezt akkor nulla papírral.Most 3 papírral nehezebben még utcaseprőnek se tartom magam alkalmasnak.


2021. ápr. 10. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Psichologus
2021. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az nem karriertanácsadó.... és nem is állásközvetítő.
2021. ápr. 10. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Magamról is tudom, hogy ahogy öregszik az ember, annál óvatosabb. 20 évesen csak 2-3 szempont mérlegelése után vágtál bele bármibe is.

Most lehet hogy 15 szempontot is mérlegelsz mielőtt döntenél. És ez már feleslegesen sok. Ez döntésképtelenné tehet.

Súlyosabbá teheti a helyzetet ha intelligens vagy, és analizáló típus. Minél intelligensebb vagy annál jobb kifogásokat fogsz kitalálni, hogy miért ne vágj bele valamibe.


Másrészt egész biztos hogy súlyos önbizalomhiányban is szenvedsz. Pedig 3 diploma után büszke lehetnél magadra.

2021. ápr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Önbizalom hianya


Sokaig voltal egy munkahelyen, igy mar elfeljtetted, hogyan adjad el magadat.

En sokkal idösebb vagyok mint te es nincs annyi diplomam mint Neked, de 3 nyelven beszélek.


Gyakran valtok munkahelyet. Most fizetesemeles ellenere is, mert ugy erzem h azert a munkaert amit vegzek nem eleg ez a fizetes.

Kollegak megertik, de csaladom ismeröseim nem.


Szedd össze magad, ertekeld fel magadat. Minden emberben van valami ami a munkaeröpiacon valakinek értékes lehet.


Nalam ugy szokott lenni, hogy alig akarnak vagy akartak felvenni. Ha meg felmondtam nem akartak elengedni.

2021. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Karrier tanácsadó vagyok, ha gondolod, írj privátban és megnézzük, milyen lehetőségeid vannak.
2021. ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
A fedélzeti számítógéped túl jól működik, ezért a legegyszerűbb problémát is minden oldalról megvizsgálja és atomjaira szedi. Szerintem.
2021. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Alapítványi iskola.
2021. ápr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bazsi visszatért? Meg is írtad a választ, alkalmatlan vagy mindenre. Mi a kérdés?
2021. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a "diplomám van" számomra ismerős szöveg, pályám elejém hallgattak sokat egy 50 körülitől, amikor jobb híján a közigben lébecoltam. Ja, olyan ez mint a csirkecomb, nekem két kiló van belőle, neked mennyi? Három? Ez így működik. Kicsit több lett, maradhat..?

Egyébként a kutyámat nem bíztam volna rá. Ő még valószínűleg most is ott van, ha nyugdíjba nem ment, én pár év múlva léptem több pénzért, jobb munkafeltételekért azzal az 1 diplomámmal, amihez mondjuk én is elvégeztem kiegészítő, de az alapdiplomám szakirányán belül maradó szakirányú továbbképzéseket, és ezen a területen is kerestem munkát. Legalább nem azt mondja az egyszeri HR-es, hogy na, ez se tudja, mit akar, merre akar menni.

2021. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!