Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy iskolában a takarítónő...

Egy iskolában a takarítónő többet keres mint akármelyik diplomás oktató. A végzettsége nulla, semmi, a munkaideje töredéke az oktatókénak, a felelőssége zéró-és többet visz haza padlónyalásért, mint más az oktatásért. Ki mit szól ehhez?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 20:51
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
73%
Én is tudok ilyen esetről, sajnos ez van.
2013. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk is ez a helyzet, a takarítónő többet keres mint én a diplomámmal. Ha én elrontok valakit meghalhat valaki, ha ő, akkor maximum felmaródik valami burkolat.. esetleg a műtőben dolgozó takarítónőknek lehet nagyobb felelősségük.

Mindenhol sz@r a fizetés, de különösen a közszférában.. abszolút igazságtalan még a takarítónő szempontjából is, aki ha egy multinál takarítana, többet kapna.

2013. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

de ha felvetném, hogy alkalmazzanak engem takarítónak, mindenki hülyének nézne. és persze nem engednék. 3 diplomával nem végezhetném azt amit 8 elemivel igen.

de miért is nem?

2013. ápr. 5. 21:06
 4/58 anonim ***** válasza:
47%

1. eleve kamu a feltevés

2. alkalmaznak, a munkakörhöz csak a hozzápasszoló diplomát kell figyelembe venni

3. a takarítás kemény meló, ne nézd le

2013. ápr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:

???


ember te hülye vagy? Én mást le látok mint a takaírtónő: cigi, kávé, dumcsi a másik takaírtóval-és ha épp ráér két cigi között, esetleg dolgozik is valamit. 14-re jön, este 19-ig kéne elygen, mikor én elmegyek 17h-kor már híre-hamva nincs a takarítónak. végzett a munkájával? hát végzett.

na most ezt a marha kemény melót végti nyolc elemivel többért mint én a sajátomat 3 diplomával.

cserélnék vele? azonnal. és igen, LENÉZEM ezt a munkát. sőt, azt is lenézem aki végzi.

egy Romániából ideszakadt nyolc elemis akárki, aki nyalja a padlót-mit ne nézzek le ezen?


3. a takarítás kemény meló, ne nézd le

2013. ápr. 6. 09:15
 6/58 anonim ***** válasza:
74%
Én három és félszer keresek többet mint nálunk a takarító. Akkor melyikünk a hülye?
2013. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező!


Közalkalmazotti bértábláról hallottál már? Hogy kereshet többet egy A kategóriás takarító mint egy mondjuk g kategóriás fizetési besorolású oktató??????

(Főleg ha csak 5 órában van bejelentve)


Illetve leírnád, hogy milyen végzettségeid vannak konkrétan, és hol dolgozol? Mert enélkül az egész provokatívnak tűnik.

2013. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

Provokatív? Hol élsz te? nem Magyarországon?

na akkor elmondom hogy kereshet többet.

úgy hogy bár én középiskolában tanítok, egyetemi diplomával, 10 éve, és a közalkalmazotti bértábla adott helyén kéne legyek,de nem ott vagyok.

Be vagyok sorolva (én si meg az összes kollegám is) egy sokkal-sokkal alacsonyabb kategóriába mint amibe tartoznom kéne.

Így spórol az iskola vezetése. Fog ő kifizetni egy csomó pénzt azért mert 10 éves gyakorlattal rendelkző egyetemi diplomás ember vagyok? A túrót fog. Besorol alacsony kategóriába és kész. Akinek nem tetszik az bekaphatja.

Ez törvénytelen? Az. Etikátlan? Az. És? Történik valami? Van következménye? Nincs. Így megy amióta ott vagyok=10 éve. Ennyi. Magyarország 2013.


Na most a takarító nem bértábla szerint van fizetve. Uis a vezetés nem talál olyan embert aki annyiért amennyit a bértábla adna eljönne. De takarítani kell így egyéni nem bértáblás szerződéssel veszi fel a takarítót. Ennyi.


Elmagyaráztam jól? Van még kérdés?

2013. ápr. 6. 11:30
 9/58 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem tagadod le a diplomád és takarítasz inkább? :)
2013. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

te mikor élsz? a középkorban? internetről hallottál már?


tagadjam le?

megtettem. de a facebook, iwiw, és hasonlók korában

lebuktam.

jelentkeztem egy gyárba szalagmunkásnak 180 bttóért. jóval több mint a tanári fizu.

felvettek volna. de a HR-es kutakodott, és az egyetemi honlaptól kezdve, az fszek adatbázisán át (diplomamunka) mindenütt megtalált.

és ugye nehéz megmagyarázni, hogy egy NEM diplomás ember (ahogy jelentkeztem ugye kamuból)mit keres az elte diplomaátvételén....

2013. ápr. 6. 11:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!