Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar munkavállalók miért...

A magyar munkavállalók miért elegszenek meg minimálbérrel?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 10. 20:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
91%
Egy szoba bérléshez is kaukció kell, szóval én is kíváncsi vagyok 10 ezerből hogy lehet okosan élni egyedül, szülők mellett nem maradhatsz, haverok nem fogadnak!
2021. ápr. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
16os! Ki kap zsebbe? Te mi a faxról beszélsz? Postán Pesten nettó 130 ezret kapsz és pont, nincs zsebbe semmi, nincs kafetéria, nincs bónusz! Takarító szintén, iskolában nettó 120 ezret kapsz és pont, soroljam még? Vagy ennyire hül.ye agy?
2021. ápr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
21 vagyok elírtam 110 ezerből, nem 10 ezerből, mielőtt belém kötnél...
2021. ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

"mondd csak hany olyan hirt hoz le a fokusz hogy "ehenhalt a 110ezret kereso alkalmazott"?"


Éhen halni azért nem annyira könnyű, mint amennyire ezzel közhelyként szeretnek dobálózni. Mondjuk hány olyan hírt hozott le a fókusz, hogy egy hajléktalan éhen halt? Sehányat.


Ettől függetlenül 110e Ft-ból mindenféleképpen nagyon nadrág összehúzós az élet, nagyon rossz körülmények között. Onnan már tényleg a következő lépcsőfok az a hajléktalanság.

2021. ápr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
91%

Nehezen lehet megelni a minimalberbol? Igen, mocskosul, ezt kar ragozni


Akkor egyeduli megoldas az, hogy az ember tovabbtanul, kepzi magat, hogy ne csak egy szuperalacsony hozzaadott erteku, max erettsegit ( vagy meg azt sem) kivano munkat tudjon elvegezni az ennek megfelelo minimalberert. :(

2021. ápr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
25ös! És miből tanuljon tovább? Miből fizesse ki a horrorisztikus tanfolyam árakat??? Hm! 0 ft-ból? Az ilyen xarból max. úgy lehet kijönni, ha olyan munkát keres az illető, ami szállást is biztosít, de akkor 3 műszakot kell bevállalni, jobba fizetés is, de sok mindent el kell fogadni és nem kell akkor éhezni meg annyira nélkülözni. Max. ennyit lehet tenni, ott tud spórolni, esetleg tanulni is valamit, ha sikerül félre tennie kis pénzt a gyári munkából, ha ez nincs, akkor kénytelen vagy a szülőkkel egyezkedni, vagy haverral aki fogadja.
2021. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
91%

Az erettsegi/szakma - sot bizonyos esetekben meg a diploma is - ingyenes. Idegennyelv tudas is felszedheto valamilyen szinten (kb kozepszinten) iskolaban, utana meg interneten korlatlan mennyisegu angol nyelvu szoveg, video van, amivel lehetne tovabb finomitani a nyelvtudast.


De ha nem is ingyenes, az is megoldhato, en sem voltam eleg szorgalmas/eszes, hogy ingyen tanulhassak, hat egyetem alatt dolgoztam, hogy ki tudjam fizetni a tandijat (szuleim nem tudtak nekem), es pluszba diakhitelt vettem fel.


Nyilvan nem art, ha az ember nem felnottkoraban dobben ra, hogy bizony tanulni kellett volna. Ha megis csak felnottkent jut el erre a szintre, akkor bizony lejjebb kell adni az igenyekbol, “sok mindent el kell fogadni” meg a “szulokkel, haverral egyezkedni”. A kesve eszmelesnek ara van, de ha valaha valtoztatni akar az ember, akkor kenytelen lesz aldozatokat hozni, a semmire nem fog tobb penzt kapni. :(

2021. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Nézd, ha ilyen egyszerű volna az egész ahogy te azt felvázolod és ingyen lenne is, akkor nem volnának minimálbérét foglalkoztatottak, de nem ilyen egyszerű és nincs kedvem magyarázni az okokat, úgysem fogadod el mert azt fogod írni ezek csak kifogások, holott nem azok, hanem tények.
2021. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Másik meg az élettel felnőtt korban találkozol, nem diákkorban. A tanárok félrevezetnek sok esetben, olyanok mint akik más világban járnának, az élet másról szól, mint amiről ők hablatyolnak, így hát mivel tizenévesen fogalmad nincs arról mit kéne tanulnod, hol, kitől és mi lenne neked a legjobb ezért lecsúszol róla, felnőttként meg ott állsz majd munkanélkül. Amit a munkaügyi felajánl szakmák azokból megint csak szívás van (ápoló, vagyonőr meg hasonlók)
2021. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

28., szerintem kevered a szavakat?

Egyszeru a megoldas? Igen, egyszeru, hogy MI a megoldas, mert mas megoldas nincsen.

De az “egyszeru” szo nem ugyanazt jelenti, mint a “konnyu”.


“A tanarok masrol hablatyolnak.”: Azert igy hirtelen nehezen tudom elkepzelni, hogy az oaltaluk “hablatyolt” elkepzeles rosszabb eredmennyel jart volna, mint a mostani minimalber. Akkor viszont megiscsak jobb lett volna rajuk hallgatni, rosszabb nem lehetne, minimalber alatti fizetest akkor se kapnal, nem?


A munkaugyi szakmak csak szivasrol szolnak gyakorlatilag nulla hozzaadott ertek nelkul, azok a kepzesek pont annyira hasznosak, amennyire a hiruk is, nagyon nem a munkanelkuli kozpont fog kisegiteni...

2021. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!