Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ön mennyi megtakarításssal...

Ön mennyi megtakarításssal rendelkezik?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 16. 10:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
90000 ezer az albérletem rezsivel együtt, értelemszerűen nem a fővárosban élek, hanem vidéki városban. Kapok havi 50 ezer forint cafeteriát, amiből bőven berendelem az ebédemet egész hétre, ezen felül marad 85000 forintnyi költőpénzem, amit le is nullázok egy hónapban, 200 ezret pedig félreteszek. Telefonom céges, így azért alapból nem kell semmit fizetnem. És nem odúban lakom, hanem egy 50 négyzetméteres, másfél szobás panelban. :) Mindenki arra költ, amire akar, nekem fontos volt, hogy félretegyek ennyit, máskülönben meg nő vagyok, és nem zabálok annyit mint egy disznó, egyedül pedig a megélhetési költségeim is jóval alacsonyabbak, mintha családot kéne etetni.
2022. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
De lehet ezzel szélsőséges példának számítok, mindenesetre szerintem gáz, ha az embernek 40 éves korára nincs legalább 10 millió forintnyi megtakarítása, akár hiteltörlesztés mellett is. Szüleim most mennek majd nyugdíjba, teljesen átlagos keresettel megépítettek egy hitelmentes kertes házat budapesti agglomerációban és az évek során összeszedtek 35 millió forintnyi megtakarítást. Ha eladnák a házukat, ez az összeg a jelenlegi ingatlanárak függvényében a megtakarítással együtt közel 140 millió forint lenne, amiből ha vennének egy két szobás lakást mondjuk 40-50 millióért, bőven maradna 90-100 millió forintnyi megtakarításuk.
2022. jan. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Szüleid idejében más volt a helyzet. A szüleid korú ismerőseim kb mindnek így alakult, a fiatalabb, most 40-50 éves korosztályú ismerőseinknek nem így van, pedig képzettebbek, mint az idősebbek.


Az átlagos kereset felétek mit takar?

2022. jan. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Korábban alkalmazottként kezdték, nem tudom a 80-as években milyen volt a fizetés, de nem kerestek rosszul. Anyukám üzletvezető volt, apukám vendéglátóiparban dolgozott, majd mikor megszülettünk anya háztartásheli lett kamaszkorunkig és csak utána ment vissza dolgozni. Apám elkezdett egy éttermet vezetni, majd a válság után váltott, volt egy hosszabb külföldi időszaka is, az utóbbi pár évben hazajött és azóta az építőiparban dolgozik saját vállalkozóként. Kettejük netto bevétele nagyjából havi 1 millió forint, értelemszerűen a nyugdíj ehhez képest szívás lesz.
2022. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!