Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornokként melyik a kifizet...

Gyakornokként melyik a kifizetődőbb hosszútávon/későbbiekben? Hol éri meg jobban dolgozni?

Jó nevű nagy cégnél gyakornoknak lenni kevés szakmai feladattal, sok lényegtelen feladattal.

Vagy kicsi/közepes cégnél gyakornoknak lenni több/sok szakmai, lényeges feladattal. Kevés lényegtelen feladattal.

Hozzáteszem, hogy a közepes cég is lehet multi.

2021. ápr. 17. 09:21
A kérdező szavazást indított:
Jó nevű nagy cégnél(multi). Kevés szakmai feladattal, sok lényegtelen feladattal.
Kicsi/közepes(lehet multi is) cégnél több/sok szakmai, lényeges feladattal. Kevés lényegtelen feladattal.
23 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Szakmai pályafutásod elején míg kezdő vagy, sokkal nagyobbat dob rajtad ha jó nevű, nagy cégnél voltál gyakornok.

Mindegy hogy milyen feladataid voltak, nem ez a lényeg.

2021. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Eléggé szakmafüggő. Olyan helyeken, ahol a név, kapcsolatok fontosabbak mint a tényleges teljesítmény, ott egyértelmű a név. Pl. jogi pálya. De mérnöki területen ha nem egy kutyaütő cégről van szó, akkor többet nyom a latba, hogy van bármi érdemi tapasztalatod.
2021. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mérnöki területről van szó.
2021. ápr. 17. 20:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha később szeretnél nagy cégnél dolgozni, nagy előny, ha megtanulod, hogyan működik egy ilyen cég (szakmától függetlenül).

Nálunk (nagy multi) jó esetben kb. fél év mire egy frissen felvett (értelmes) ember el tud kezdeni valóban hasznos munkát végezni. Ebből kb. 1-1.5 hónap átlátni a "szakmai" részt ("nálunk ezt így csinálják/ebben az X módszertant követjük/Y eszközökkel dolgozunk"), a többi idő a "cégműködés" megértésére megy el: hogy épül fel a projekt szervezet, ha kell valami kitől/hogyan kell kérni, ki miért felelős stb.

Általános tapasztalat, hogy mindig azzal van kevesebb probléma, hogy az illető a "szakmai" résszel felvegye a fonalat - előrejutni a feladatával viszont csak akkor tud, ha megérti hogy működik körülötte a "szervezet". Minél "kisebb" helyről jött valaki, annál nehezebben szokott neki menni.

2021. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
csak Big4, más cégekkel nem érdemes szórakozni
2021. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%
#5 xddd miért érzem azt hogy azt se tudod mit beszélsz?
2021. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

"Ha később szeretnél nagy cégnél dolgozni, nagy előny, ha megtanulod, hogyan működik egy ilyen cég (szakmától függetlenül)."

Ez igaz, de a kávéfőzésből és fénymásolásból ezt nem fogja megtanulni.

2021. ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Vállalkozni kell, nem munkásként a főni zsebét tömni..
2021. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
#8: És ha mindenki vállakozna, ahogy azt ajánlod, akkor a te vállakozásodban ki dolgozna, hogy a zsebedet tömd?
2021. ápr. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mérnökként kis cégnél mérnöki feladatot látsz el, sokkal többet ér, mintha egy nagy multinál excelbe kell bevinned a 3 éves adatokat, meg azokat a lóti futi feladatokat csinálni amik az ottaniaknak büdös és örülnek, hogy valakire rá tudják tukmálni.
2021. máj. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2