Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 22 éves vagyok és tanácsot...

22 éves vagyok és tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik érné meg igazán nekem a jővőben való elhelyezkedésben. A rendszergazda és a weboldal szerkesztés, tervezés Ez a kettő közül?

Figyelt kérdés

Html-t és css-t tanultam anno 16 évesen 1 évig és megcsináltam. Az elején ment viszont a vége fele nagyon nehéz volt nekem. Nem értettem egyszerüen

De utaná nem foglalkoztam vele

22 évesen 1-2hónapja kb random megjött a kedvem hozzá megtanulni és azóta csinalom. Érdekel, élvezem, leköt

Viszont rendszergazda területen sehol nem vagyok azt nem tanultam soha és, hogy az mennyire érné meg, hogy el kezdjek egy tanfolyamot majd de elötte addig tanulni itthonról. Mindkettőben nagyon amatőr vagyok, de a weblap szerkesztésben kicsit jobban benne vagyok mint a rendszergazdában.


2021. ápr. 19. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a weboldal készítéssel több pénzt kapsz, és szabadúszóként is tudsz dolgozni.


De ott nem csak a html css-hez kell értened.


A rendszergazda az inkább helyhez kötött, oké távoli szerveren is tudod, de ott azért ha bármi van, be kell menned, és ott adatbázistól kezdve több mindenhez kell értened.

2021. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mai piacon a rendszergazda kb 2 reszre bomlik, vannak azok akik szamitogepeket konfiguralnak, infrastrukturat tartanak karban azert hogy crgen belul menjenek a szerverek stb

Es vannak a devopsosok. Na ok a nagyagyuk, cloud environmentekert felelnek, jenkins serverek, architekturak stb kialakitasaval es karbantartasaval foglalkoznak. Sokszorosan annyit keresnek mint a programozok, hatalmas hiany van a piacon.

Weboldallal meg a css htmlt felejtsd el :) alapnak jo, de ezzel ma mar szinte senki nem foglalkozik

2021. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Második válaszolo

Úgy érted hogy maga a html és css már régi és vannak más új olyan programok amik le kódolnak szinte majdnem mindent neked vagy full az egészet? Ha igen tudom képbe vagyok ezzel. Tudok arrol is hogy megjelent egy új program is a designereknek ami szinte mindent megcsinál neked. A html és css-t úgy tanulnám már igy meg hogy képbe legyek azért vele és értsem jobban. Van egy haverom aki 12 éves kora ota benne van a weblap készítésben és rendszergazda a szakmája is. Technikumot elvégezte most egy ideje egyetemista és momdta hogy ahoz képest mennyire hirtelen kezdtem el nagyon jol haladok és hamar megértem(html,css) de azt is mondta megtudnám tanulni a rendszergazdát is csak az nem jó hosszu folyamat lesz, tudom

2021. ápr. 19. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem akár a kettőt kombinálni is lehet. Alapvetően egy rendszergazda pl. közszférában, kisebb cégnél (nem multinál) nem keres sokat. Kiegészítés képpen viszont jól párosítható hozzá a weboldal készítés, ez egy jó keresetkiegészítés lehet.
2021. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!