Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 190-195 ezer Ft-os...

Nettó 190-195 ezer Ft-os fizetés ÁLLANDÓ ÉJSZAKÁBAN napi 8 órában Budapest környékén mennyire pocsék?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, ha elmegyek máshová, ennyit nappalos műszakban megkeresek, vagy még többet.


Nem írom le, hogy melyik hely ez, csak annyit, hogy szinte mindenki szidja, hogy folyamatos éjszakában ilyen mértékű fizikai munkáért, talpalásért és rohangálásért (hát nem egy nyugalmas ülő irodai munka, az tény) ez az összeg egy nevetséges alamizsna.


Ugyan diplomát/végzettséget nem igényel, mivel betanított munkáról beszélünk. Viszont annyit kivesz az emberből, általában akkora a munka mennyisége és a tempója is (igen, sokszor van, hogy hajtják az embert eszetlenül, mert gyorsan kész kell lenni), plusz ehhez társulnak még sokszor a szar munkakörülmények is, hogy ezek fényében az ott dolgozók szerint ezért az egészért kapott alig 200 ezer forint egy fitying.


Igaz, ez a munkahely azok közé tartozik, ami a vírus idején is biztos volt (állami cég), viszont rengetegen lépnek ki innen és cserélődnek az emberek. Én 5 és fél éve vagyok itt, ami önmagában nem volna egy hosszú idő (tekintve, hogy az ember normál esetben 10-20 évet lehúz egy munkahelyen), viszont úgy már mindjárt soknak tűnik, ha azt vesszük, hogy általában 1-2 évig marad ott, aki jön, esetleg pár hónapot. Volt, aki első napját kezdte volna, végigment a csarnokban a munkaterületen, meglátta, mennyi a munka és fordult is vissza...



2021. ápr. 19. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
teljesen korrekt fizetés, akinek nem tetszik az meg felmond szépen és kész.
2021. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorin aki 500-600 ezres NETTÓ fizetés alatt dolgozik, az szar. A valóságban persze más a helyzet, de itt frucsa mód mindenkinek legalább 500 ezer a nettó bére 19 évesen, végzettség nélkül, pályakezdőként.
2021. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek részben igaza van, akinek nem tetszik, az kereshet mást. De láttátok, hogy mostanában mennyibe kerül egy albérlet? Tudjátok, hogy milyen negatív változásokat okozhat a szervezetben a folyamatos éjszakázás? Budapest közelében ez azért nem egy álomfizetés, lássuk be. De legalább biztos állás, az is valami.
2021. ápr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, mondanak is fel sorra. 5 és fél év alatt hogy mennyien mondtak fel, ha 4 kezem lenne, az sem lenne elég megszámolni...


Általában az marad, aki már közel van a nyugdíjhoz, esetleg fiatalabb, de nem mer lépni, vagy van egy másik állása, ahol normális pénzt kap (csak mivel ott nincs bejelentve, ezért kell neki egy bejelentett munka). Mindenki más húz innen.

2021. ápr. 19. 12:03
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Lásd meg benne a lehetőséget! Nappal tudsz tanulni, suliba járni, vagyis délután, esti képzésben!


Vagy csináld azt, amit én.

Portás vagyok 24-ben. Átlag napi 2 órát (mellette olvasok, netezek, beszélgetek) dolgozom, este 8 és reggel 5 között alvás, tv, tanulás.

Hétvégén egész nap alvás, tv, tanulás, olvasás.


10 napot dolgozom egy hónapban, tehát 20 napom szabad. Bruttó 384-ért szerintem nem rossz ez.... Bár jutni 1-2-re jutni kevés, de ahogy írtam is, lásd meg ebben is a lehetőséget!

2021. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Oké, mondjuk én saját lakásban lakom, nem kell albérletet fizetnem, de ettől függetlenül ez a fizetés arra jó, hogy megéljünk, nem pedig hogy ÉLJÜNK. Kifizetem a számlákat, levonják a különböző hitelek törlesztőit, tankolok néha a kocsiba, veszek cigit (jó, erről nyilván le kéne szokni, de hát ennek a nehézsége egy más kategória), bevásárlok a teszkóban vagy az aldiban és el is ment a pénz. Félretenni semmit nem lehet belőle. Fura kimondani, de 2021-ben Magyarországon 190 ezer forint egyszerűen nem elég... illetve aki otthon él a szüleivel, nem kell hazaadnia, rezsit fizetnie, kajára nem költ, nem cigizik, nincs kocsija, annak mondjuk lehet akár álomfizetés is. De akinek már nen élnek a szülei, kocsija van, hitelei vannak, igyekszik magát fenntartanj, annak ez egy nevetséges fitying. Hétvégén is voltam a teszkóban, nagyjából csak alapdolgokat vettem, ami tényleg kellett (oké, vettem pluszba egy csomag nápolyit, 1 vödör joghurtot, banánt, 4 zacskó chipset, de nehogymár ez luxusnak számítson) és otthagytam 23 ezret...


Néha még fizetéselőleget is kénytelen vagyok felvenni, mert egyszerűen nem elég ez a pénz.

2021. ápr. 19. 12:20
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Ne sírj, hanem lásd meg a lehetőséget, képezd magad.

Ne legyél tipikus magyar!


Nem nyavalyogni kell, hanem megnézni a képzéseket és ami testhez álló és még hiányszakma is, el kell végezni. Plusz angol-német felsőfokra készülés!

2021. ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5:


Mondjuk annyi előnye volt ennek a helynek, hogy 2 éve el lehetett végezni egy targonca tanfolyamot ingyen, szóval van rá jogsim, elvileg az a tervem hosszabb távon, hogy targoncás legyek. Más is mondja, ha elmennék egy akármilyen raktárba targoncásnak, még ha váltott műszakban is, de ettől jóval többet megkeresnék...

2021. ápr. 19. 12:30
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a fal kérdező, én meg a beszélő.


Troll gyanús!

2021. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Miért lenne trollkodás? Mi olyat írtam, ami miatt az lenne?
2021. ápr. 19. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!