Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetek valahogy eszkimó?

Lehetek valahogy eszkimó?

Figyelt kérdés

Jó, tudom hogy Ők nem igazán szeretik ezt a megnevezést...

De van arra lehetőség/mód, hogy kimegyek egy arktikus területeken élő törzshöz és befogadnak a közösségükbe és akkor velük folytatom tovább az életem minimalista módon?


Fókára vadásznék, meg ilyenek...

Ha jól tudom, az csak nekik megengedett... Vajon erre kaphatnék én is valahogy engedélyt? Lehetnék hivatalosan közülük való? Be szeretnék házasodni egy ilyen törzsvendégek, vállalnánk gyerekeket, ilyesmi... És a munka “helyet” a létfenntartással foglalkoznék főállásban, mint az élelemszerzés, szerszámépítés, ilyenek... Ami megjegyzem sok munkánál jóval nehezebb.

Tehát nem arra vágyom, hogy ne kelljen semmit csinálnom.

Pont ellenkezőleg.

Tisztában vagyok vele, hogy ez az életforma mennyi lemondással jár...

Én részben, vagy teljesen szeretnék kiszakadni a modern, “civilizált” világból és minimalista módon élni, a természet közelségében, de emberi közösségben.


Ezért gondoltam erre.



2021. ápr. 20. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Alaszkai sorozatokban látni néha, hogy vannak a tradicionális őslakosok, persze őket sem kell úgy elképzelni, mint a régi fényképeken. Pl. az Élet a fagypont alatt című sorozatban.

Ott az egyik családban a férj nem őslakos, elvett egy inuit feleséget. A felesége, a gyermekeik halászhatnak pl. fókára, és egyéb vadakra, de a férj már nem. És az ő fókavadászatuk is nagyon szigorú követelmények mentén engedélyezett, adott időszakban, adott példány. Ha megszegik, elveszíthetik ezt az előjogot, komoly pénzbüntetést kockáztatnak. Vagyis te, mint beházasodott, sosem leszel ugyanolyan tagja a csoportnak, mint a valós ottani leszármazottak.

2021. ápr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Öreg, te valamit nagyon benéztél. 2021 van, manapság az eszkimók segélyből élnek és főleg alkoholizmussal foglalkoznak (amennyire ezt Dániában láttam - ott van egy csomó gröndlandról odaszármazott eszkimó). Alaszkában nagyjából ugyanez a helyzet.
2021. ápr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért pont az eszkimók? Szerintem ha már a civilizációtól el szeretnél vonulni inkább menj Mongóliába. Ott is a "létfenntartásért" dolgozol, csak ők nem halászatból, hanem állattartásból élnek, meg szerintem tradicionálisabbak is, mint a mai inuitok. Persze őket is utolérte a technika, de még nem annyira.
2021. ápr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit mondasz, az kb. ugyanaz, mintha egy amerikai azt mondaná, hogy "szeretnék beházasodni a keleteurópai cigányok közé, és szabadon vándorolni egyik helyről a másikra társadalmi kötöttségek nélkül, az erdőben gyűjtögetve keresve meg a napi betevőt és hegedülni esténként".

Ez a vonat kb. 100 éve elment.

2021. ápr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki odamegy, megkérdezi és meggyőzi őket, az megtudja, hogy vagy igen, vagy nem. Aki otthonról elmélkedik róla, az soha nem kap választ a kérdésre, mert fel sem tette.


Attól, hogy valakinek esetleg sikerült már ilyet/hasonlót elérnie, még nem biztos, hogy neked is sikerülne. És attól, hogy másnak még nem sikerült, nem garantált, hogy neked sem sikerülhet. De csak akkor derül ki, hogy neked sikerülhet-e, ha odamész és megpróbálod.


Van egy rakás ilyen/hasonló sztori, hogy a távolról jött fehér ember megpróbál beilleszkedni idegen helyen, aztán vagy befogadják, vagy nem. Mindegyiknek az a központi eleme, hogy mennyi féle nehézségen kell keresztül menni a nyelvi és kulturális különbségek leküzdése érdekében. A legtöbb hollywoodi sztoriban sikerül, mert muszáj a happy end. A valóság ennél jóval kétesélyesebb. De aki mindent megtesz érte, hogy mások elfogadják, valahova befogadják, annak jóval nagyobb eséllyel sikerülhet, mint aki kevesebbet, vagy semmit sem tesz érte.

2021. okt. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!