Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ügyvédi irodában milyen...

Ügyvédi irodában milyen fizetésekre lehet számítani frissdiplomásként és 1-2-3 év tapasztalattal?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 21. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
takarítóként? Vagy miként?
2021. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon változó. Minimálbértől kezdve bármi. Teljesen kezdő jellemzően garantált bérminimum. Aztán később ehhez jönnek a projektpénzek. Ha előtte voltál gyakornok az jobb. Az se mind1 mekkora iroda. Baráti társaságomban van aki fixen kap 220at. Van aki 350-t kap, mert előtte 2 évig volt gyakornok és van tapasztalata. De van minimálbéres ismerősöm is.
2021. ápr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
garantált bérminimum
2021. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1: lehet hogy én vagyok felretajekoztatva, de amennyire tudom, a takarítói álláshoz nem kell diploma.


(Természetesen jogi diplomával)

#2: bruttó vagy nettó összegekről beszélünk?


Hány év tapasztalattal reális bruttó 600k forint mint berigeny?

2021. ápr. 21. 15:35
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
minimálbér. a bruttó 600k már a szakvizsgázott ügyvédek díja. de amilyen sok ügyvéd van a piacon valszeg ennél kevesebbért is találnának
2021. ápr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Nettó összegeket írtam. Ügyvédi irodában a nettó 600 többségében szakvizsgázott ügyvédeknek van meg. Tehát minimum 3 év tapasztalat, de inkább több. Nagyon sok jogász ismerősöm van, köztük több ügyvéd is. Az aki minimálbért keres, valamit nagyon rosszul csinál. Közigben nettó 200 felett kapnak a kezdő jogászok most. Kevés, mert kevés. De cserébe nem is várnak el sokat.
2021. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ügyvédbojtár, vagy díjmentes gyakornok leszel?
2021. ápr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre középiskolai diák vagyok, érdekel, hogy milyen karrierre lehet számítani ilyen pályán.
2021. ápr. 26. 16:42
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Mire te ott tartasz, teljesen más lesz minden.


Br 600k az szerintem nagyon sovány szakvizsgázott ügyvédnek, nekem egy állami helyen annyit kínáltak 2+ PQE-vel.


Br. 600 max akkor érhető el, ha van valami előzetes szakmád (mondjuk már gyakorló adótanácsadó vagy), illetve nemzetközi ügyvédi irodáknál nagyon a vége felé, szakvizsga előtt.


Amúgy a fentieknek igazuk van, a garantált bérminimumtól kezdve (ez inkább vidéken) n 300-ig bármi lehet, egy standard, nullkilométeres jelölt esetén. Extra nyelv, extra tapasztalat mind hozzátesz.

2021. ápr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#4

"#1: lehet hogy én vagyok felretajekoztatva, de amennyire tudom, a takarítói álláshoz nem kell diploma."


Igen! Félre vagy tájékoztatva. Kerüld el az ügyvédi pályát. Igenis van ahol megkövetelik a takarítótól is a diplomát. Pl atomerőmű-ben.

Hogy ha pl törölgeti a kapcsolók gombok környékét akkor tudja mi mi csoda, és hogy hova teheti pl a mosószeres edényt és hova tilos. Általában Mérnökök takarítanak, vagy fizikusok.

2021. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!