Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elítélendő dolog, hogy kimente...

Elítélendő dolog, hogy kimentem külföldre dolgozni dupla fizetésért?

Figyelt kérdés

Sőt, több, mint dupla.

Mérnökként Magyarországon is elég jól kerestem. Egyedülállóként a költözés is belefért, bár a Magyarországi állásom is már egy elköltözött helyen volt, mert a család környékén még annak is a majdnem felét kerestem volna, ez úgy nézve már 4-szeres arány lenne.

Az a megérzésem, hogy akad néhány olyan ember, akinek ez nem tetszik - és nem tartoznak a közeli hozzátartozóim közé, hogy hiányoznék nekik. Vajon rosszat gondolnak rólam, hogy "milyen pénzéhes, képes otthagyni a szeretteit emiatt"? Vagy mi miatt lehet negatív vélemény? Vagy egyszerűen csak irigyek?


Én amikor még ott voltam, és láttam kimenni embereket, azt gondoltam, hogy jól teszi, jó lesz neki, nem pedig az ellenkezőjét, ezért nem értem.


Nem mellesleg nem csak a fizetés miatt jobb itt, hanem annyi minden más oka is van, de mindenkinek ez az egyetlen, vagy első ötlete arra, miért mentem ki.



2021. ápr. 22. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélendő. Jól tetted.
2021. ápr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért érdekel bármi idegen véleménye? Egyedülálló vagy, jól tetted, hogy mentél. Pénz kell ahhoz, hogy boldogulj az életben. Igaz én csak két megyével mentem arrébb a családomtól, de több mint dupla fizetésért. Kaptam én is rossz szavakat, de egy percig nem érdekel. Feleségem és a gyerek is boldog itt.
2021. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Én semmi rosszat nem találok benne. Tudod, az embereknek semmi sem tetszik. Bármit teszek, az baj, ha az ellenkezőjét csinálom, az is baj. Ha tudok valamit, akkor azért vagyok hülye, ha nem, akkor azért. Próbáld meg „megszokni" (nem könnyű).
2021. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Önmagában ebben semmi elírélendő nincs.


Ettől függetlenül én lenézem azokat, akik kimennek mosogatni meg munkásszállásra, majd évente kétszer három napig itthon jaszkariznak, hogy mennyi pénzük van. Aztán kiderül, hogy annyit keresnek, mint én itthon, csak nem költenek semmire, a szociális és kulturális életük is egy nulla.

2021. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem idegenek ők. Volt kollégák, volt osztálytársak, hazámhoz közeli lakosok, nem a legközelebbi ismerőseim, de bőven ismerősök.
2021. ápr. 22. 15:24
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
csak irigyek
2021. ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az ismerősök, akkor annyit is érnek. Normális ember megérti az ilyet és támogat.
2021. ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit elítél valaki, ez ilyen hely.

Én nem nagyon, de törekszem is rá.

Ezért a lépésedért semmiképp. Amíg nem volt ez aszocializmus nevű munkatábor, kb ez volt az élet rendje, főképp, ha a szakmádba helyezkedtél el. De ha nem, az se gáz. Ha visszajönnél egyszer, azt értékelném, mert megint eggyel több világ látott tapasztalt emberrel lennénk többen.

A poltika is fontos dolog, de szeritem nálunk a legnagyobb baj egyféle begyepesedett gondolkodás mód.

Aminek pl fontos eleme az irigykedés is.

2021. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Persze, szakmámba illően folytatom tovább itt is.
2021. ápr. 22. 15:35
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem elítélendő. A nettó vagy a bruttó a dupla? Érdekel, ha úgy adódik lehet én is kimennék pár évre.
2021. ápr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!