Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köztisztviselőként milyen...

Köztisztviselőként milyen versenyszférás ambícióim lehetnek?

Figyelt kérdés
4 éve dolgozom köztisztviselő ként. Kormányablakban kezdtem, voltam kormányhivatalnok, most pedig egy önkormányzatban vagyok. Nem szeretem már a közigazgatást, jobban szeretnék valami nagy cégnél dolgozni valami érdekeset és jobb fizetést kapni. Igazgatás szervezőként végeztem, de már unalmasnak találom az itteni munkákat, szívesen csinálnék valami mást szerintem megállnám a helyem egy nagy cégnél vagy bankban. Milyen pozíciókat lenne érdemes megpályáznom? Hova lenne reális esélyem bekerülni? Ilyen nagyon adminisztratív állások nem érdekelnek köszi. 25/f

2021. ápr. 22. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
McDonald’s, Burger King, gyártosor, árufeltöltés, rakodómunka stb.. Az ilyen helyek tárt karokkal várnak
2021. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
HR, recruiting, ügyintéző, stb.
2021. ápr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha beszélsz nyelveket, akkor asszisztens.
2021. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Azt hittem a koztisztviselo es az ambicio ket kulon dolog :))

Semmi normalis nem tudsz lenni

2021. ápr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

Az esélyeid erősen konvergálnak a nullához. Ismerek olyan jogászt akit 4 év közszolgálat után kiröghögtek a fejvadászok és sok sikert kívántak az álláskereséshez.

Mit kezdjenek egy igazgatás szervezővel egy termelő vállalatnál ?

2021. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Adminisztrációs munkák, adatrogzites, ügyfélszolgálat.


Nagy multiknál csak akkor ha 2 nyelvet beszélsz erős B2-es szinten.

Még így is nagy a konkurencia.

Nehéz lesz.

Add be a pályázatod és meglátod a reakciókat.

2021. ápr. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Fsms ***** válasza:
19%

Nagyon nehéz bármit is jósolni. Állj neki próbáld meg.

Egyébként a közigazgatás is hemzseg a sok milliós fizetésektől. Gondolj a siklósi polgi feleségére 2.000.000 bruttó. Földhivatalnál is milliós fizetések vannak. Ott is találhatsz pozit, ami jól fizet.

2021. ápr. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Ha már igszervező vagy, de lenne versenyszférás tapasztalatod korábbról, úgy lenne valami esélyed. Vagy ha mondjuk más piacképes diplomád lenne, de csak köziges tapasztalat, úgy is lenne egy kevés.

Viszont így, hogy a diplomád is olyan, amit csak a közigben tudsz használni, és munkatapasztalatod is csak a közigből van, így majdhogynem zéró.

A közigben az a jó, hogy ha normális az osztályvezetőd, meg tudod vele dumálni, hogy elkezdesz egy szakot levelezőn és kezelje rugalmasan ezt. (pl munkaidő csúsztatásokkal, ha be kell menni oktatási napokon, vagy vizsgák alkalmával az egyetemre)

Ez lenne egy kitörési lehetőség számodra, hogy szerzel egy piacképes végzettséget.

Máskülönben hiába vagy ambíciózus, bele fogsz süllyedni a köziges posványba. Az a 4 év csak hízni fog folyamatosan, és csökkenti az esélyeidet a versenyszféra irányába.

Ha már elkezdesz egy másik szakot, akkor már tudsz nézni cégeket, ahová be tudsz majd kerülni szakirányos pozícióba már az egyetem alatt.

De ha nem szeretnél már tanulni többet, akkor 99% marad a közig Jucikával, Cucukával, meg Mucikával nyugdíjig.

2021. ápr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen még előtted a világ!

Keress egy céget, ahol nem számít a végzettség, csak diplomád legyen. Menj át, szerezz ott némi tapasztalatot, aztán onnan tovább tudsz lépni felfelé.

2021. ápr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%
Én szakmát tanulnék a helyedben pl hegesztőnek
2021. ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!