Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora fizetesbol mennyit...

Mekkora fizetesbol mennyit tudtok felretenni egy honapban? Mennyi lenne a legkevesebb amibol normalisan meg lehet elni?

Figyelt kérdés

A normalisat arra ertem hogy kifizeted a rezsit keses nelkul minden hinaoban, nem ehezel soha, utazol amikor kell, van hobbid amit neha uzol es mondjuk azert felrerakni is tudsz.

300 ezret keresek durvan most (friss diplomaval), belegondolva elkepesztoen hamar elmegy, pedig hulyesegre nem koltok.

A rezsit a netekkel, telefonszamlastol mindenestol olyan 40-ben meguszom, a lakas sajat, tehat albit nem fizetek.

Sport valami muszaj hogy legyen, csak vitaminokat szedek melle, ez olyan havi 10-12k (edzoterem) mindenestol

Haztartasi cuccok (mosas, takaritas stb) ez olyan havi 10k

Autom van, ez mindenestol biztositasostol utazasokkal egyutt olyan 40-50k havonta durvan, beleszamolva a kopo alkatreszek cserejet is idokozonkent.

A kajam ha kijon 100k bol egy honapra - ami egyaltalan nem durva tegyuk hozza, 3000ft egy napra ugy hogy jelenleg 2000ft egy kilo csirkemell mondjuk, akarmit fozol nagyon siman el lehet kajalni ennyit, ha neha rendelsz akkor nem is kerdes - csak ezekkel a kiadasokkal szamolva elmegy havi 200, es meg nem voltam szinhazban, moziban, bulizni, igazabol a szorakozas vagy a hobbimnak eles 0. Es a 300 nem szamit rossznak, a legtobb ember bevetele meg sem kozeliti ezt. Valamit en latok rosszul szerintetek?

Mert 100k Forintot tudok igy felretenni havonta, de akkor tenyleg semmit nem csinalok csak dolgozom es nem szorakozok soha, nem veszek ajandekot a szeretteimnek, nem romlik el semmi stb.

Ha ezeket levonnam a felretett penz lenne vagy eves szinten 700k Ft, ami igazabol semmire nem eleg... ti hogy latjatok ezt, vagy mi a velemenyetek errol? Szivesen meghallgatnam.

Mert elkezdhetnek masodmelot keresni, akkor tobbet keresnek, a szabadidom viszont megszunne, szinten csak dolgoznek egesz nap, a keservesen keresett penzt pedig elkolteni nem tudnam..


2021. ápr. 23. 16:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%
Egyreszt nem 2000ft a csirkemell kiloja, masreszt ha egyedul vagy fel kilo neked boven eleg ebedre es vacsorara. Egy kis koret hozza, mondjuk krumplibol 200ft kiloja, es kijossz max 1500bol, ha reggelizel is valami peksutemenyt akk nagyon max 2000 de igy is nafyon tulzok. Ezt 1500bol is ki lehetne hozni.
2021. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Direkt rakerestem, 1449 a tescoban es auchanban.. Az azt jelenti hogy fel kg csirkemell egy kg krumplival 1000ft.
2021. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

De, a takarmanyarak megnottek annyira hogy a husok arai 20-25%-ot novekedtek napok alatt, brutalis mik vannak. De rendben, akkor legyen a kajad napi 1500, az havi durvan 50k.

De meg mindig nem ertem, hogy tudnak emberek megelni 150k forintokbol nelkulozes nelkul? Vagy sehogy? Mert ha kifizeted a rezsit, a haztartasodat viszed, eszel mar 150nel tartasz kb, es meg alberlet vagy jarmu tartasa fel se merult

2021. ápr. 23. 16:11
 4/25 A kérdező kommentje:
Termeszetesen tudom hogy meg lehet elni annyibol, meg lehet elni 0Ft bol is, az mas kerdes hogy milyen eletszinvonalon. Mert azert nem art szerintem hogy ha leszakad a cipo a labadrol vagy a gatyad kilyukad akkor elmesz es veszel egy masikat, es azert nem kell szivni a fogad es koplalni hetekig hogy ezt megtehesd
2021. ápr. 23. 16:13
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Ugy tudnak megelni hogy egyik nap mondjuk paprikaskrumplit esznek, ami kb 500ftra jon ki. 1500 ha kenyeret is vesznek hozza meg mondjuk raknak bele virslit.


Aztan masnap krumpli fozeleket esznek virslivel ami kb 0 lesz mert van maradek krumpli es virsli. Igy ket nap kajat kihoznak nagyon max 2000bol.


Hogy ez valtozatos, finom, izgalmas? Nem


De van akik nem valogathatnak.

2021. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%

A "normálisan meg lehet élni" az egy nagyon relatív fogalom, mindenkinek mást jelent így értelmetlen a kérdésed.

A huszonharmincas korosztálynál ez a fogalom általában azt szokta jelenteni, hogy "úgy, vagy kicsit jobban mint a szüleim" ami megint egy baromira relatív dolog mert mindenkinek más a családi háttere.

2021. ápr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%

Hozzád nagyon hasonló vagyok (kor, fizetés, háttér), de azért meglepődtem pár dolgon.

Havi 10 ezer forint az otthon kitakarítása és a mosás? 2 havonta 5 ezer inkább. És persze itt is lehet venni a 2000 forintos Domestost, vagy az 500 forintos saját márkást, ami ugyanazt tudja.

Havi 100 ezer forint a kajálás? Én otthon főzök, 2 méterhez 90 kg vagyok (tehát nem keveset eszem) és inkább olyan 60 ezerből jön ki az étkezésem.

Nekem nincs autóm, ezen elég jól lehet spórolni.


Tényleg különbözőek vagyunk, ha elmennék hozzád és 1 hétig nézném hogy élsz, mikre mennyit költesz biztos meglepődnék, mert én ennél sokkal szerényebb, takarékosabb, minimalistább életmódhoz vagyok szokva úgy is, hogy megengedhetném magamnak hogy azokra és úgy költsek, ahogy te. Az is baj lehet, hogy te otthon ezeket láttad a szüleidtől és ezeket tartod a "minimumnak" közben pedig ugye nem azok, csak megszoktad a jót és már nem akarnál lejjebb adni. Vagy pl bevásárláskor is megnézném, hogy kajából is mindenből a márkásat rakod be, vagy képes vagy az ugyanolyan minőségű nem márkásat is megvenni, stb. Vásárolni vajon listával mész-e, vagy csak bedobálod a kocsiba ami neked tetszik, stb.


Itt van pár jó tipp egyébként:

[link]

2021. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

6. "úgy, vagy kicsit jobban mint a szüleim"


Na igen. Én is fiatal vagyok, tehát most a saját korosztályomat "szidom le" egy kicsit, de olvastam már erről, hogy a fiatalok sajnos úgy akarnak élni már egyből és azt képzelik minimumnak, ahogy a 2 40-50-es korú szülőjük él, akiknek volt hozzá képest 20-30 év előnye összehozni maguknak egy jó életszínvonalat. (Tehát nem azt nézi, hogy a szülei hogy éltek, amikor annyi idősek voltak mint ő maga most, hanem azt hogy most hogy élnek.)

2021. ápr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk kapásból spórolhatsz legalább 50k-t havonta, ha nincs autód. Tudom, tudom, kényelmes, de ha spórolni akarsz, akkor nincs autód.


Nekem sincs, megvagyok nélküle.

2021. ápr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én 400k fölött kezdtem el érezni, hogy értelmes mennyiségű pénzt tudok félretenni.
2021. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!