Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő mérnökként, pályake...

Pályakezdő mérnökként, pályakezdőknek szóló állásra milyen önéletrajzot érdemes csinálni? Interneten vannak fent jó megjelenésű, sablon önéletrajzok, azok megfelelnek?

Figyelt kérdés

Ez lenne az első komoly álláslehetőségem, szükség van egy angol-magyar önéletrajzra is, de nem igazán vagyok képben, hogy az önéletrajzzal szemben milyen elvárások vannak egy teljesen pályakezdő esetén.


[link]


Neten ilyen sablonokat találtam.


2021. ápr. 24. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Egy ilyen teljesen jó. Nem túl csicsás, de nincs is összebaxva wördben.
2021. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Az alján azt a pontozós, értékelős phaszságot felejtsd el. Mit jelent az, hogy valaki 80%-osan kreatív, és 70%-osan ért a Photoshophoz?!
2021. ápr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 jól írja, ilyen hülyeségeket ne írj bele.

A széles fekete szegély se kell, a szokásos sablonok jók, legyen átlátható, szellős, lényegretörő.

2021. ápr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az amerikai stílusú CV kelti a legprofesszionálisabb hatást, igaz én pénzügyben vagyok. Ezek a "kreatív" stílusú önéletrajzok elég komolytalanok.

Amit az első írd a word-ről, meg se halld, butaság, pont az olyan stílusú cv-k jók, mivel a multiknál legtöbb önéletrajz átmegy egy ATS rendszeren, amin a legtöbb nagyonegyediésmodern önéletrajz megbukik.

2021. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Én eddig MINDEN interjún azt hallottam, hogy a legtöbb CV azért esik ki, mert túl csicsás, Wordben íródott, vagy igénytelen. EuroPass pl amit nagyon szeretnék, vagy bármelyik egyszerű, atlathato sablon netes CV. Több százat kell atnezniuk ilyenkor, nincs idejük minden hülyeséget atbogaraszni, ami átláthatatlan az kuka is rögtön. Úgyis az interjún dől el minden, oda hívják be a több száz közül azt az 5-15 embert, akiknek nem csapnivaló a CV-je, és van is közé az adott szakmához (nálunk pl logisztikai állásra jelentkeztek tanárok, taxi sofőrok, mindenki akinek semmilyen végzettsege nem volt)
2021. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!