Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetnék tolmács/fordít...

Hogyan lehetnék tolmács/fordító börtönben vagy a rendőrségen?

Figyelt kérdés

Pl.külföldi elkövető szavait lefordítani, vagy ilyesmikre gondolok.

Fordító/tolmács mesterdiploma elég, vagy kell valami szakirányú továbbképzés? Milyen nyelv hasznos ilyen körökben? Van egyáltalán ilyen munkakör?



2021. ápr. 26. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvtanárként dolgoztam egy nyelviskolában, ami fordítóiroda is volt egyben. Egyszer felhívtak, hogy a tolmács épp nem ér rá, el tudnék-e menni azonnal a rendőrségre egy kihallgatásra tolmácsolni. Elmentem, akkor 2 órát tolmácsoltam, majd megkaptam fordításra az ügy dokumentációját is. Az ügy bírósági tárgyalására már konkrétan engem küldtek. Ez 10 éve volt, így kerültem be a körbe, de továbbra is a fordítóiroda közreműködésével. Azóta már más országban élek, de a megye rendőrségi, ügyészségi, bírósági ügyeinek egy részét azóta is én fordítom. A nyelv egyébként olasz, és sokat tanultam, hogy a szaknyelvet elsajátítsam.
2021. ápr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szóval akkor csak ismerős által lehet oda kerülni. Hát ez eléggé elszomorított.:( de köszönöm a válaszod!
2021. ápr. 27. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!