Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ilyen túlórákat máshol sem...

Az ilyen túlórákat máshol sem szokás kifizetni?

Figyelt kérdés

Karbantartó villanynyszerelő vagyok egy cégnél, minden hétköznap 8órát dolgozom. Márciusban négszer hívott fel a főnök munkaidő után, hogy sürgősen be kell mennem, mert az egyik gép meghibásodott, és nem tudnak dolgozni. A négy alkalommal összesen 6órát dolgoztam és autóztam a saját költségemen, mindezt a rendes munkaidőn kívül. Most fizetéskor mégsem szerepel sehol a túlóra, és miután szóvá tettem a főnöknek, azt válaszolta, hogy ezért sehol sem jár plusz pénz, mert a munkámhoz tartozik.

Minderről nem volt szó mikor idejöttem, és a szerződésben sem szerepel.



2021. ápr. 27. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ezt siman meg kene fizesse, kovibe mikor hiv akkor simman nyomd ki a telefont munkaido utan
2021. ápr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Hat figyelj... Ha stabil labakon allsz akkor ezutan amikor hiv ne vedd fel a telefont. Lazan megmondhatod hogy a munkaido x es y ora kozott van. Munkaugyi birosagot meg egy ilyen fonok se fog kockaztatni
2021. ápr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként igazán csodás dízeled van, hogyha számitásaid szerint 100on másfél litert fogyaszt. Mindezt valószinüleg hideg olajjal, mert az enyém talán csak féluton kezd melegedni... benzines létére.
2021. ápr. 27. 18:21
 4/9 A kérdező kommentje:
Hoppá, ezt másik kérdésre akartam valaszolni.
2021. ápr. 27. 18:24
 5/9 anonim ***** válasza:
benzint kell tankolni
2021. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

A törvény szerint ki kell fizesse túlórában, más kérdés megéri-e ezért emberkedni. Nálunk is ez van, hétköznap túlórát nem fizetnek ("be kell fejezni a munkát, kész lesz amikor kész lesz"), ha hétvégén kell dolgozni azt lecsúsztatjuk. Én úgy vagyok vele, hogy a fizu nem rossz, ezért lenyelem ezt a túlóra-dolgot - ha rosszabb lesz, akkor meg veszem a kalapomat és elmegyek máshová.

Tudom, hogy feljelenthetném a céget vmi munkaügyi hivatalnál és megbüntetnék őket, csak utána meg engem rúgnának ki.

2021. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Nekem kifizetik. De nekem azért is kifizetik az órabérem 20 százalékát, hogy bekapcsolva van a telefonom, és felveszem. Ez a készenlét. Nálunk spec havonta egyszer hét nap, este héttől reggel hétig. Ha felhívnak és dolgozom, azt másfélszeres órabérrel számolják el.
2021. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

A túlórát nem mindig kötelező pénzben kifizetni. Van, ahol szabadidőben kapja meg a dolgozó. Nekünk például nem fizetik, hanem szabadidőt biztosítanak cserébe. Hát nem is igen túlórázunk. :)


"Márciusban négszer hívott fel a főnök munkaidő után, hogy sürgősen be kell mennem, mert az egyik gép meghibásodott, és nem tudnak dolgozni."


Ezt csak akkor teheti meg, ha készenléti munkakörben vagy foglalkoztatva. Arról tudnál, ha ez lenne, mert nem "bemondásra" alakul így a dolog, hanem le van papírozva, ha valaki készenléti munkakörben van.


Ha nem vagy abban, akkor nem vagy köteles a munkaidő után felvenni a telefont. Ha mégis megtörténik, akkor egyszerűen úgy kezeld le a dolgot, hogy közlöd a főnökkel, Te már alkoholt fogyasztottál és amúgy sem otthon vagy, hanem 350 kilométerrel odébb egy társasággal pecázol. :D

2021. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy gagyi telefont, ez lesz a melós teló. Főnök ezt a számod tudja csak. Lejár meló kikapcs.
2021. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!