Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valakinek van gyakorlati...

Valakinek van gyakorlati tapasztalata a C és E kategóriát érintő 21 éves külföldi korlátozásról?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, letettem a CE kategóriát. Belföldön nem tudok elhelyezkedni, senki nem alkalmaz. Hónapok óta csak a telefonálás megy. De viszont nemzetköziben lenne lehetőség több is, a jogosítványomon nem látok feltüntetve semmi extrát, ha megállít a külföldi rendőr akkor egy érvényes uniós jogosítványt fog látni (gondolom). Van itt olyan akinek van gyakorlati tapasztalata 21 év alatt? Ahogy észrevettem a cégek sem foglalkoznak ezzel, már több helyen is mondták, hogy nemzetközire tudnának küldeni.

2021. ápr. 28. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
nem fognak alkalmazni
2021. ápr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De igen :)

Már több helyen is mondták. Le is írtam. Ezért érdekes, hogy a cégek sem foglalkoznak a korhatárral (vagy esetleg nem tudják?)

2021. ápr. 28. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg nem tudják. Igazoltatáskor rögtön kibukik a születési dátum alapján. Jogsi nélküli vezetés.
2021. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha alkalmaznának, akkor mit foglalkozol ezzel? Vállald el és kész.
2021. ápr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Normális cég nem foglalkoztatja... Gondolom kis maszekoknál érdeklődött ahol annyit lát a főnök hogy ott az ember, ott a jogsijában a CE kategória, az autónak meg menni kell. Ha ilyenhez elmegy, az első külföldi kontrollnál szépen megkúrják őt is meg a munkáltatóját is, arról nem beszélve hogy lehet kiküldeni a váltósofőrt, őt meg hazahozni, mivel azzal az autóval amin ül sehova nem megy onnan. Fizetheti a büntetést, plusz a munkáját is elveszti, rosszab esetben még el is tiltják egy időre az adott kategóriától. Biztos érdemes ezt megkockáztatni? 1 évet ki lehet bírni más munkával.
2021. ápr. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm a választ! Hát akkor ezt jól megszívtam.

Mondták, hogy belföldön nagyon szar munkák vannak, de úgy voltam vele ezt az 1 évet csak kibírom, de hát úgy néz ki nem fog összejönni.

2021. ápr. 29. 20:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Nemár, pont emiatt mérgelődök hetek óta én is, oszt akkor megtalálom ezt a kérdést...

19 éves vagyok, belföldre alig találni állást, ami van, az többnyire kezdőket nem alkalmaz, nemzetközibe meg rengeteg hely van.

2 hete voltam egy cégnél interjún, vadonatúj MAN, silós és hetelős. Csak ott derült ki, hogy járnak Romániába is néha, szóval felejtős a dolog. Mondjuk ha nem mondom, akkor simán felvettek volna, hisz még nem is hallottak erről, hogy van ilyen korlátozás.🤷‍♂️

2023. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7


Ne bánkódj. Nem vesztesz semmit, így (lassan) két év tapasztalatával mondom, hogy ez egy undorító szakma. Hatalmas csalódás volt, pedig gyerekkori álmom volt ez a munka.

Csak sz*rt kaptam ez idő alatt. Főbb hibák nélkül dolgoztam, de kész kínszenvedés.

Összegyűjtöttem egy kis pénzt leszámolok és elmegyek valami tanfolyamra. Talán addig még végzek a sulival kitart amit spóroltam.

2023. jan. 7. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!