Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Velem van a baj, hogy gyűlölöm...

Velem van a baj, hogy gyűlölöm a protekciót?

Figyelt kérdés

Mikor diplomát szereztem, több hozzám közel álló kérdezte hogy beajánljanak-e valahova. Mondtam hogy semmiképp se, mert nagyon ellenzem az ilyesmit. Most 5 évnyi munka után lassan fél éve munkanélküli vagyok. Jelentkezgetek helyekre, de eddig még semmi nem sikerült. Megint elkezdtek nyomulni a kedves rokonok, ismerősök, és most anyám kezelt egy szakmámbeli vállalkozót, és érdeklődött, hogy keresnek-e embert. Mondta hogy igen, és oda is adta neki a névjegykártyáját, mondván ha van kedvem, jelentkezzek. Gondolom nem vagyok normális, de azóta irtó dühös vagyok, hisz kértem hogy ilyesmit ne csináljanak. Már csak azért is, mert ez a vállalkozás most tett közzé álláshirdetést, tehát a lehetőség amúgy is adott lett volna. Most pedig nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy kivételezni fognak velem. De ha meg nem jelentkezek, akkor szüleim döngölnek a földbe.

Nem az a bajom, hogy létezik protekció (hisz mindenhol van a világban), hanem hogy itthon ez rendszerszintű. Semmi bajom azokkal, akik élnek vele, csak én nem szeretnék. Hogy kéne kezelnem a helyzetet?



2021. ápr. 29. 22:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem veled van a baj, de a protekciónak is vannak különböző szintjei. Amit te leírtál, az számomra nem protekció, csak ajánlás. Számomra a protekció azt jelenti, amikor valakit (mellőzve a szakmai szempontokat) beraknak egy olyan (gyakran mondvacsinált) pozícióra, amit egyébként semmilyen módon nem tudna betölteni, vagy azért, mert alkalmatlan rá, vagy azért, mert őt választják egy sokkal alkalmasabb jelölt helyett.

Itt azért nem erről van szó az elmondottak alapján. Pusztán annyiról, hogy könnyebben egymásra találtok. Körülbelül olyan ez, mint amikor valami haverod mindenáron be akar mutatni egy lánynak, mert hogy ti mennyire egy hullámhosszon lennétek. Ettől még mindketten mondhattok nemet, ez csupán egy lehetőség, amivel élhetsz vagy nem.

2021. ápr. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
Most itt az a kérdés, hogy milyen befolsással bírnak a szüleid erre a vállalkozóra. Akkorával, hogy gyakorlatilag azt intézték el, hogy fel vagy véve, vagy csak szimplán rajtuk keresztül tudtad meg, hogy van állás? Ha az utóbbi, akkor a felvétel szempontjából nem gond, de a későbbiekben lehet zavaró az, hogyha a szüleid túlságosan helikopterszülők, akkor szemmel akarnak tartani az ismerős vállalkozón, vagyis főnöködön keresztül.
2021. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Óriási fogalomzavarban vagy. Akkorában, hogy nem látni az alját.


A protekció az, amikor egy meghirdetett álláshelyre felveszik az igazgató úr macáját, aki a körömfestésen kívül semmi máshoz nem ért. Pedig lett volna alkalmasabb személy, de egyéb okokból a maca lett felvéve, aki helyett mások dolgoznak.


A te eseted egész más, azt ajánlásnak, információcserének hívják. Ez még egyáltalán nem jelenti azt, hogy fel is vagy véve. Nyilván többkörös felvételi eljárás van.

Az előnyöd ebben az esetben csupán az információ tudása. De ahogy írod, ez is elszállt, mert közben meghirdették az állást.

Akkor lennél protekciós, ha a felvételiket kihagyva, azonnal felvennének, akár úgy, hogy alkalmatlan vagy az adott munkakörre.

2021. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kapsz egy ajánlást, ami után a képességeid, végzettséged figyelembe vételével felvesznek, nem egyenlő azzal, amikor teljesen hülye vagy a munkához, semmi közöd a területhez, de felvesznek, mert a főnök unokaöccse vagy. Utóbbit én is utálom, előbbivel semmi gond nincs.
2021. ápr. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!