Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen személyiséggel nem...

Ilyen személyiséggel nem illek bele egy nagy multi csapatába?

Figyelt kérdés

Mérnöki munkatapasztalatok ezek.

Csak kis ideig voltam nagy multiknál, és nem működött annyira jól. Elmondom az aggályaim, amiket tapasztaltam.


Kicsit más voltam a csapat többi tagjához képest, nem rosszabb, nem jobb, csak más meglátásaim voltak, másféle ötletek, de ez nem jelentette azt, hogy ne tudnék beilleszkedni, vagy ne lennék elég jó csapatjátékos.

Lényegesen jobb képességeim voltak a többiekhez képest, viszont a többség jóval szorgosabb volt nálam, ezért nem feltétlenül teljesítettem jobban a többieknél, vagy nem annyival, amennyivel lehetett volna. De nem teljesítettem rosszabbul.


Én inkább gyakran csevegtem, kikapcsolódtam a munkából, aztán persze a munkám meg lett csinálva ugyanúgy vagy jobban, mint a többieké. Nem voltam vevő erre a droidmunka hozzáállásra, robotolni reggeltől estig. Külső szemlélőként ez úgy tűnhetett, hogy nem vagyok túl hasznos tagja a csapatnak, de ha belenéz az ember a projektjeimbe, az eredmények magukért beszélnek, a megoldott feladatok, amiket letettem az asztalra.

Éppen ezért nem értem, hogy miért volt problémájuk azzal, hogy túl sok időt töltöttem nem munkával kapcsolatos dolgokkal. Még így is többet tudok teljesíteni, mint sokan. Máshol ezzel nem volt baj így, rám bízták a feladatot, bőven kész lett határidő előtt gyorsan és pontosan, ami elvárás volt az teljesítettem, bizonyos esetekben felülteljesítettem, és nem foglalkoztak azzal, hogy közben hogy osztom be az időmet, mit csinálok. De a nagy multinál mindent figyelnek, ami körítés, csak a főételt nem? Legyen az ember kommunikatív, jól fésült, szorgos-dolgos ember látszatát keltse, és az nem is fontos, hogy amúgy szakmailag milyen szinten van, illetve hogy mennyire okos?


A másik aggályom az volt, hogy mindenki csak azt az egy dolgot csinálta, és csak ahhoz értett, olyan nagyon nem is igényelt hatalmas szaktudást és kiváló szellemi képességeket a munka, inkább csak a cégben specifikus ismereteket kellett tudni. Nem éreztem azt, hogy feszegetné a határaim, próbára tenné igazán a szellemi képességeim. Inkább kitartást, szorgosságot, odafigyelést, együtt dolgozást, önfegyelmet, tanított nekem, már amennyire sikerült.


Most akkor a nagy multiknál nem is fontos, hogy az ember jó képességű legyen, az a lényeg hogy egy reggeltől estig kitartó biorobot legyen aki mindenhol ott van, rendelkezésre áll és csinálja? Aki igazán jó képességű annak nem való a multi, vagy hogy van ez? Pedig éppen ott fizetnek többet (kivéve, ha az ember máshol magasabb pozícióban csinálja).


Nem akarok cégneveket mondani, de olyan nagy volumenű cégekről van szó, amiket mindenhol ismernek, és nagy presztízzsel rendelkeznek.



2021. máj. 11. 11:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan mondhatsz cegneveket, abbol konnyen kiderul, hogy hazudsz-e.
2021. máj. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Amennyit láttam, illetve hallottam mástól is, arra következtetek, hogy igazából egy kaptafa az összes, szóval be lehet ide helyettesíteni bármelyik nevét.


Vagy vannak ezen a téren jelentős különbségek köztük?

2021. máj. 11. 11:33
 3/36 anonim ***** válasza:
0%

A multi a középszerűséget preferálja, mert az kiszámítható. Sajnos ez a szervezet méretéből fakad.


De: ettől még vannak jó és rossz főnökök, pozíciók. Te nagyon rosszakat fogtál ki.

2021. máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
38%

Ahogy az első írja.

Melyik nagy presztizzsel rendelkező multinál tapasztaltad a leírtakat? Milyen terület? Pénzügy? Big 4? Morgan Stanley? IT? Google? Microsoft? Oracle? Vagy hol?

2021. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
73%
Ha nagy cég, nem értem miért ne lehetne leírni melyikról van szó - mondjuk tökmindegy, mert nem cégfüggő, hanem munkatárs és főnök függő. Viszont azt írod "multiknál" voltál, tehát nem egynél. A másik/többi helyen is ugyanez volt a gond? És miért jöttél vagy küldtek el a korábbi hely(ek)ről? Ha multinál voltál, akkro volt min. egy kilépő interjúd, ha min. 1 évig voltál, akkor volt egy értékelésed is a főnöktől, esetleg még a kollégáktól is, tehát tudnod kellene mi volt a véleményük rólad, mivel nem voltak megelégedve és nem ismeretleneket kellene kérdezni olyanról, amiről fogalmuk sincs. Rólad és a cégről is csak azt tudjuk, amit te leírsz. Azt meg hogy ez mennyire igaz, senki nem tudja.
2021. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Pedig leírtam mi volt a probléma: szóvá tették, hogy túl sok időt töltök nem munkával, mintha az nem számítana, hogy így is mire jutok a feladatommal.


A másik helyen pedig bölcsebb voltam ennél, és szorgosabb ember látszatát keltettem annál, mint amilyen ténylegesen vagyok (:D), így nem ért kritika, de éreztem ott is, hogy az ért volna, ha kiderülne a valóság, ott is inkább a szorgalmamat illetően jött dicséret, értékelés, de probléma megoldó készségeimet illetően nem szólaltak meg általában, pedig az fontosabb.

2021. máj. 11. 11:54
 7/36 anonim ***** válasza:
41%
Meg mindig nem irtad, hogy melyek ezek a nagy presztizsu multik, amelyekrol szo van.
2021. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Nem is fogom, még a végén valaki rám ismer, hogy itt fikázom őket. Ahogy írtam is, van pár dolog, ami miatt különbözöm az átlagtól, ezért nem olyan nehéz rám ismerni.
2021. máj. 11. 12:02
 9/36 anonim ***** válasza:
62%
Eleg minimalis az eselye, hogy felismer barki is, de ha megis, akkor mi van? Egyreszt anonim oldal, o azt mondja, hogy "Ha! Te vagy az Szabo Joska!". Te meg erre azt mondod, hogy "Nem, nem en vagyok!" es ennyi. Raadasul mar nem dolgozol ezeknel a nagy presztizsu multiknal, azt irtad.
2021. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
77%
Emberileg elég átlag alattinak tűnsz abból következtetve, ahogy hozzáálsz a munkához. Érzelmeket viszel bele szorgalom helyett.
2021. máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!